Шаћири двоструки стријелац / EPA-EFE - JEAN-CHRISTOPHE BOTT
20/06/2021 u 19:54 h

Швајцарци одрадили што је до њих

„Сајџије” чекају расплет у осталим групама Европског првенства

Фудбалери Швајцарске су одрадили што је до њих, савладали блиједу Турску 3:1 (2:0) и сада чекају расплет у осталим групама Европског првенства да виде да ли ће бити међу четири најбоље трећепласиране репрезентације и изборити наступ у нокаут фази.

„Сајџије” су побиједиле Турке у Бакуу головима Хариса Сеферовића у 6. и Ђердана Шаћирија у 26. и 68. минуту.

Почасни погодак за селекцију, са којом ће Црна Гора у септембру играти у квалификацијама за Свјетско првенство 2022. у Катару, постигао је Ирфан Кавечи у 61. минуту.

Група А

1. Италија          3          3          0          0          7:0      9

2. Велс   3          1          1          1          3:2      4

3. Швајцарска  3          1          1          1          4:5      4

4. Турска           3          0          0          3          1:8      0

У другом мечу последњег кола А групе, Италијани су против Велса заокружили максималан учинак – 1:0 (1:0).

Једини гол на мечу постигао је Матео Песина у 39. минуту, на центаршут Марка Вератија из слободног ударца са десне стране.

Домаћинима је посао био олакшан од 55. минута, када је Ампаду зарадио директан црвени картон због оштрог старта.

Ипак, Герет Бејл је у 76. минуту имао добру прилику да изједначи резултат, али је његов волеј завршио преко пречке.

18. april 2024 13:34