Стријелац гола за Мађарску, Фиола, уклизава Дембелеу / EPA-EFE - TIBOR ILLYES/POOL
19/06/2021 u 16:58 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Свјетском прваку само бод на „Пушкаш арени”

Французи имали заостатак на полувремену

Французи нису успјели да оправдају улогу фаворита у другом колу Ф групе Европског првенства.

Изабраници Дидијеа Дешампа губили су након првих 45 минута на „Пушкаш арени” у Будимпешти од Мађарске.

У другом полувремену су кренули на све или ништа и стигли „само” до ремија 1:1 (0:1).

Недорасли наследници „лаке коњице” су на почетку имали теренску инцијативу али су „триколори” први имали велику шансу.

Играо се 14. минуту када је Карим Бензема опасно шутирао, Петер Гулачи одбранио, а на одбијену лопту је натрчао Антоан Гризман.

Нападач Атлетико Мадрида се активирао из офсајда, али је голман домаћих, за сваки случај, одбранио и његов ударац.

Бензема је пропустио добру прилику и у 31. минуту.

Казна је стигла у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена.

Лијеви бек Атила Фиола је одиграо дупли пас са Роландом Шалаијем, ушао у казнени простор и по земљи погодио ближи угао за 1:0.

Свјетски прваци су живнули у другом полувремену, уласком Усмана Дембелеа.

Млади ас Барселоне је у 59. минуту погодио стативу.

Седам минута касније, изабраници Марка Росија су попустили пред налетима Гала.

Килијан Ембапе је примио лопту на десној страни, оштро је убацио по земљи у петерац, Вили Орбан је петом одбио, али само до Гризмана, који је „поцијепао” мрежу.

Наставили су Фанцузи и након изједначења са атацима.

У 82. минуту је Оливије Жиру намјестио зицер Ембапеу, а офанзивац ПСЖ-а шутирао близу Гулачија и омогућио му да се прослави.

Пар секунди касније је у голмана Мађарске шутирао и Корентин Толисо.

20. april 2024 02:04