Милојко ЋуковићМилојко Ћуковић

Ништа ново ни у реваншу, Торшавн славио под Горицом!

Фудбалери Будућности завршили су свој европски пут за ову сезону

Екипу Младена Милинковића елиминисана је од Торшавна са Фарских острва у другом колу квалификација за Лигу конференција.

Гостујућа екипа вечерас је под Горицом славила са 2:0, а у првом мечу било је 4:0 за Фаране.

Ово је вјероватно најлошије издање у неком европском двомечу за подгоричку екипу.

Вечерас Будућност у првом полувремену није имала ниједан шут ка голу гостију, а Торшавн је до вођства дошао у 40. минуту након грешке одбране Подгоричана. Стријелац је био Мор.

Будућност је у наставку пропустила двије, три добре прилике преко Божовића и Кордића који је погодио стативу, али је Торшавн дулирао вођство у 72. минуту и то са бијеле тачке.

Млади голман Павличић је скривио најстрожу казну, а сигуран извођач био је Јохансен.,

Након овог пораза Будућност се окреће обавезама у домаћем шампионату гдје брани освојену титулу.

Ток меча:

90. минут - Играће се још три минута судијске надокнаде.

85. минут - Резултат је и даље 0:2.

80. минут - Ближи се финиш сусрета, Будућност пред још једним невјероватним поразом и елиминацијом из Европе.

72. минут -  Гоооол, Торшавн је дуплирао предност и то са пенала. Јохансен је био стријелац, а голман Павличић је скривио најстрожу казну!

69. минут - Покушали су Фарани након једне смислене акције, али лопта иде порд десне стативе.

65. минут - Шалета Кордић је покушао главом, али је статива спасила гол тима са Фарских острва.

64. минут - Још један добар шут Раичковића, међутим, одличан голман Гетсон.

61. минут - Добра прилика за Петра Грбића, али поново добар голман гостујуће екипе.

57. минут - Велика прилика за Драшка Божовића, али добро интервенише голман Торшавна.

55. минут - Веома скромно издање подгоричког тима, нема помака у игри ни у наставку. Публика негодује.

50. минут - Иницијатива Будућности, али поново нема озбиљнијих прилика.

46. минут - Почело је друго полувријеме под Горицом.

Крај првог полувремена, воде гости 0:1.

45. минут - Забиљежњни су и немири на сјеверној трибини. Незадовољни "Варвари" исказују свој револт због лоше игре "Плавих".

45. минут - Добар покушај Раичковић из слободног ударца, али лопта иде изнад прешке.

40. минут - Гооол, повели су гости након лоше реакције одбране Будућности. Стријелац је био Мор. Практично из ничега Торшавн је дошао до вођства.

35. минут - Добар пшокушај Раичковића са скоро 30 метара, али лопта иде поред гола.

34. минут - Покушај Мијовића, међутим, то је лак посао за голмана Торшавна.

28. минут - Будућност плете мрежу око гола гостију, али се они изуезтно успјешно бране.

22. минут - Покушај Игора Ивановића, али лопта одлази поред гола.

19. минут - Будућност има лопту у својим ногама, али никако не успијева да створи озбиљну прилику.

12. минут - Неколико збиждука са трибина упућених играчима "Плавих". Навијачи желе да Будућност напада.

10. минут - И даље без озбиљнијих шанси и на једној и на другој страни.

5. минут - Покушавају "Плави" агресивном игром од старта меча, али за сада нема шанси.

1. минут - Почео је меч на стадиону под Горицом.

Екипа Зорана Милинковића је у првом мечу доживјела катастрофалан пораз у гостима од чак 4:0.

То је вјероватно и један од најтежих пораза црногорског шампиона откако игра на међународној сцени.

Стартних 11 Будућности: Павличић, Милић, Баошић, Влаховић, Ражнатовић, Ђуричковић, Раичковић, Ђукановић, Ивановић, Кордић, Мијовић

18. april 2024 06:53