Sa meča Budućnost - Brejdablik / - FOTO: SRđAN BOLJEVIć
28/07/2022 u 22:25 h

Pirova pobjeda Budućnosti i Podgoričani eliminisani iz Evrope!

Fudbaleri Budućnosti savladali su Brejdablik pod Goricom 2:1 u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Budućnost je tako, poput ostalih crnogorskih klubova, okončala svoj evropski put nakon što je u prvom meču u gostima izgubila 2:0.

Crnogorski vicešampion igrao je večeras rezervisano sve do 20. minuta kada je krenuo u napada i počeo da stvara šanse.

Bili su opasni i gosti, ali je Budućnost povela u 38. minutu kada je pogodio Branislav Janković na asistenciju Zorana Petrovića.

Kolosalnu priliku za Budućnost u finišu prvog dijela propustio je mladi Viktor Đukanović koji je promašio prazan gol.

U nastavku gosti su došli do poravnanja golom Toralsona koji je prevario dva štopera Budućnosti, pa onda i golmana Dragojevića za 1:1.

Dva minuta kasnije odgromna prilika za Budućnost, Petrović je šutirao glavom, ali je Einarson sjajno odbranio.

Nakon toga imao je Brejdablik dvije, tri dobre prilike, pogodio i stativu, ali gola nije bilo.

Ipak, Budućnost je do novog vođstva došla u 86. minutu kada je pogodio Vladan Adžić glavom nakon jednog prekida.

Pritisakala je Budućnost, imala šest minuta nadoknade, ali nije dala i treći gol koji bi joj donio produžetke.

Na kraju gosti sa Islanda podignute glave su otišli kući.

Ekipa Aleksandra Nedovića je prvi meč na Islandu izgubila 2:0.

Ono što je bilo ključno na tom meču su dva crvena kartona koja je Budućnost dobila u drugom poluvremenu.

To je odredilo tok utakmice, iako su Podgoričani i sa igračem manje mogli da stignu do pogotka.

Sada je na redu revanš koji će definitivno biti težak, ali Budućnost ima čemu da se nada.

24. april 2024 15:44