Fudbaleri Budućnosti / - FOTO: FK BUDUćNOST
14/07/2022 u 21:57 h

Đukanović i Dragojević utišali Prištinu i odveli Budućnost u drugo kolo kvalifikacija za LK!

Fudbaleri Budućnosti odigrali su 2:2 sa Lapijem u Prištini u revanš meču 1. kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Crnogorski vicešampion slavio je u prvom meču pod Goricom 2:0, pa je večerašnjim remijem potvrdio plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Jako zapaljiva i uzavrela atmosfera bil aje na stadionu Fadilj Vokri u Prištini.

Krenuo je domaći tim jako agresivno i stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je Budućnost povela u 23. minutu kada je pogodio sjajni mladi Viktor Đukanović nakon minijature pred golom domaćih.

Nakon toga Mijović je pogodio prečku, a Milošević je šutirao tik pored gola.

Domaći tim je do poravnanja stigao golom Firmina sa penala u nadoknadi prvog poluvremena, Najstrožu kaznu skrivio je Janković.

U nastavku, ponovo je Budućnost povela i to u  64. minutu, a opet je sjajan bio Viktor Đukanović koji je pogodio na dodavanje Đuričkovića.

Lapi je uspio da poravna preko Kurtaja u 72. minutu kada je pomenuti igrač šutirao sa dvadesetak metara, lopta zakačila Dakića i završila u mreži Podgoričana.

Pokušavali su domaći do kraja da zaprijete, a imali su penal u 93. minutu. Ipak, junak je bio golman Budućnosti Dragojević koji je odbranio penal.

Budućnost će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Breidbalika ili Santa Kolome.

U prvom susretu izabranici Aleksandra Nedovića slavili su pod Goricom 2:0, a dobrih 70 minuta su igrali sa igračem više.

Sada ih u Prištini čeka veoma težak posao, najviše zbog uzavrele atmosferer na stadionu.

Lapi je ulaznice za meč prodavao po povoljnim cijenama samo kako bi privukao što veći broj navijača na stadion, a mnoge albanske navijačke grupe najavile su dolazak na utakmicu.

Sve je to kao rezultat, kako su rekli, provokacija od strane navijača Budućnosti iz prvog meča.

05. maj 2024 08:23