Могу ли Енглези коначно до титуле? / EPA-EFE - ANDY RAIN/POOL
03/07/2021 u 20:57 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Четвртфинале Европског првенства: Украјина - Енглеска 0:4, Енглези против Данаца сањају финале

Енглези ће полуфинале против Данске одиграти код куће, на Вемблију, и наставити да сањају титулу са великог такмичења коју чекају од 1966.

Крај меча. Феликс Брих одсвирао је крај, убједљива побједа Енглеске. Енглези ће полуфинале против Данске одиграти код куће, на Вемблију, и наставити да сањају титулу са великог такмичења коју чекају од 1966. Украјинци можда не могу бити задовољни вечерашњим мечом, али могу бити поносни на историјски успјех и пласман у четвртфинале по први пут у историји.

86. минут Енглези троше вријеме. Лопта је у њиховом посједу, а и резултатски је све ријешено. Само је питање колико ће бити судијске надокнаде.

81. минут Ушли смо у посљедњих десетак минута, једино што је остало непознато јесте коначан резултат овог меча. Енглези су посљедњи путници у полуфинале Европског првенства

76. минут Јармоленко је играо руком, лопта је за Енглезе

73. минут Из игре излази двоструки стријелац Кејн, а умјесто њега улази Калверт Левин

70. минут Добар пас за Цигангкова, Пикфорд је лоше реаговао, али Украјинци нису били у стању да искористе грешку голмана Енглеске репрезентације. Остаје 0:4

65. минут Измјене у обије екипе, за Украјину улази Макаренко мјесто Сидорчука, код Енглеза Трипије мјесто Шоа, умјесто Стерлинга Рашфорд, а Белингам ће замијенити Филипса

63. минут ГОООООЛ Џордан Хендерсон погађа главом након корнера, е сада је дефинитивно крај за Украјинце

62. минут Какав ударац Кејна са ивице шеснаестерца, али Бушан је скрајнуо лопту у корнер

57. минут Измјена у редовима Енглеске, Деклан Рајс иде ван, Џордан Хендерсон улази у игру

50. минут ГООООЛ, Хари Кејн је закуцао Украјинце, Енглеска пред пласманом у полуфинале, 0:3

46. минут ГООООЛ Мегвајер повећава предност, сада је 0:2. Сјајно је одбрамбени играч реаговано на убацивање Шоа, и главом закуцао лопту у мрежу Украјинаца.

46. минут Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена, Енглезе још 45. минута дијели до пласмана у полуфинале

Још три минута судијске надокнаде у првом полувремену

43. минут Запријетили су Украјинци, Јармоленко и Циганков су комбиновали, Шапаренко је шутирао са велике удаљености, али и даље је Пикфорд несавладан

41. минут Јаремчук и Циганков су сјајно комбиновали, али Стоунс је избацио лопту у корнер. На крају Јаремчук прави прекршај над Рајсом, веома груб захват Украјинца

40. минут Судија је показао офсајд, мада чини се да га није било. Ипак Санчов шут је зауставио Бушан, остаје 0:1

35. минут Изнуђена измјена у редовима Украјине, Виктор Циганков улази у игру умјесто Кривцова.

33. минут Какав ударац Деклана Рајса, али је Бушан био сигуран. А сада се на повреду жали Кривцов.

29. минут Убацио је Шо добру лопту, Кејн је надскочио одбрану Украјине, али по њихову срећу лопта је отишла преко гола

27. минут Блокиран шут Стерлинга, али Украјинци и даље немају идеју

22. минут Лук Шо је имао добру замисао, убацио лопту у шеснаестерац али на другој страни није било никог. Остаје 0:1

19. минут Лопта иде ван игре, на земљи је Матвијенко који се жали на повреду

17. минут Опасан напад Украјине, Јаремчук је шутирао, али Пикфорд је сачувао мрежу. И даље је несавладан

12. минут Јармоленко је убацио лопту у казнени простор Енглеске, али Рајс рашчишћава, остаје 0:1

8. минут Украјинци полако прелазе на противничку половину, али и даље без конкретнијег напада

4. минут ГООООЛ Какав продор Стерлинга и пас за Кејна, који сјајно користи прилику, Енглеска води 0:1

1. минут Почео је меч на Олимпику

Последњи меч четвртфинала на Европском првенству одиграће на Олимпику у Риму Украјина и Енглеска. Енглези су велики фаворити у овом мечу, али уз Италијане су главни претенденти на европску круну, док ће Украјинци тражити изненађење и први пласман у полуфинале у историји. Енглези чини се никад нису имали лакши пут до трофеја, и овај меч ће им бити једини који неће одиграти на свом терену, односно Вемблију. Енглези су прошли кроз групу лагано, савладали су Хрвате и Чехе, са Шкотима одиграли неријешено, али зато у осмини финала почистили „архинепријатеље” Њемце. Украјинци с друге стране у групи су несрећно поражени од Холанђана и Аустријанаца, али су лако изашли на крај са Македонцима. У узбудљивом мечу осмине финала, савладали су Шведску голом у 121. минуту.

Ове двије репрезентације нису се састале још од 2013. године, а у последњих пет мечева Енглези су славили два пута, исто толико пута је било неријешено, док су Украјинци славили једном.

На Олимпику ће се одлучити, да ли се фудбал враћа кући, или имамо ново изненађење.

За Uкрајину наступају: Бушан, Забарњи, Кривцов, Матвиjенко, Караваев, Сидорчук, Зинченко, Миколенко, Шапаренко, Jарамчук, Jермоленко.

За Енглеску: Пикфорд, Вокер, Мекгваjер, Стонс, Шоу, Раjс, Филипс, Санчо, Маунт, Стерлинг, Кеjн

26. april 2024 17:56