Меч за титулу / EPA-EFE - IAN WALTON/POOL
29/05/2021 u 20:26 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Челзи је првак Европе!

Поново је Тухел надмудрио Гвардиолу, по трећи пут у овој сезони и „плавци” могу да прославе своју другу титулу у Лиги шампиона у историји клуба

Фудбалери Челзија освојили су Лигу шампиона, побједом над Манчестер Ситијем од 1:0. Гол одлуке постигао је Хаверц у 42. минуту и тиме ријешио питање побједника. Поново је Тухел надмудрио Гвардиолу, по трећи пут у овој сезони и „плавци” могу да прославе своју другу титулу у Лиги шампиона у историји клуба.

Краааај. Челзи је шампион Европе

Још минут наде за Сити. АУХ шта је Марез покушао, милиметри су их дијелили од изједначења

95. минута Стоунс прави фаул у нападу, Челзијеви навијачи славе, још мало мање од два минута

94. минут Тухел тражи од својих играча да издрже, а од навијача још јачу подршку

93. минут Сви играчи Ситија су на половини Челзија

90. минут Још седам минута надокнаде

89. минут Опет су се спетљали играчи Ситија у петерцу. Челзи је све ближи титули.

88. минут Нервозни Жезус прави фаул, Лаоз му показује жути картон

86. Минут Вокер је опалио по лопти, али прејако за Фодена и Агуера. Сити притиска у посљедњим минутима

85. минут Каква прилика, Агуеро је тражио Фодена, али сигуран је Менди. Остаје 0:1

83. минут Ковачић је изнудио фаул. Челзи троши вријеме

82. минут Пробаће Чилвел да припријети из слободног ударца, али ништа. Још осам минута до краја, плус судијска надокнада

79. минут Маунт иде вани, Ковачић улази у игру, Челзи до краја меча жели да задржи предност

78. минут Корнер за Сити, Марез ће убацити лопту, Челзи за сада одолијева

77. минут Агуеро умјесто Стерлинга, легенда клуба последња нада да Сити може бар до продужетака

74. минут Жезус је убацио лопту у шеснаестерац, али одбрана„плаваца” може да одахне. Гвардиола спрема посљедњу измјену. Агуеро ће у игру

73. минут Какву је прилику пропустио Пулишић, могао је да ријеши све, Едерсон је био савладан, али лопта је отишла поред гола. ОСтаје 0:1

69. минут Азпиликуета тражи помоћ, Лаоз прекида игру док се не утврди да ли Шпанац може да настави. Наставља Азпиликуета

68. Азпиликуета спашава Челзи, Марез је убацио лопту у петерац, али Шпанац на висини задатка

66. минут Пулишић умјесто Вернера у игри

64. минут Фернандињо ће ући у игру за Сити, док ће Пулишић у екипи Челзија, чека се само прекид

59. минут Стерлинг је шутирао, лопта је погодила једног играча Челзија у руку, „грађани” траже пенал, али ништа од тога. Лаоз одмахује, Вар соба је рекла своје, прво тијело, па раме. Нема пенала

58. минут Габријел Жезус ће у игру, изгледа да Де Брујне неће моћи да настави. Изашао је Де Брујне у сузама, Стерлинг узима капитенскуи траку.

56. минут Судар главама Де Брујнеа и Ридигера, намјера Ридигера је изгледа била да по сваку цијену заустави Белгијанца. Зато му Лаоз даје жути картон

55. минут Гундоган је стартовао над Вернером, биће слободан ударац за Челзи, Гундоган мора да буде обазривији обзиром да већ има жути картон. Нису „плавци” успјели да припријете

52. минут Нешто мирнији период, Канте је сјајно реаговао и спријечио Де Брујнеа, Лаоз је показао да је све чисто

49. минут Сити полако гради напад, покушао је Вокер центаршутем, али Менди сигуран

Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена, „плавци” су материјализовали то што су били опаснији. Челзи води на полувремену резултатом 0:1, голом Хаверца у 42. минуту

45. минут Три минута судијске накнаде до краја првог полувремена

42. минут ГООООЛ Какав пас Маунта за Хаверца, који је обишао Едерсона и погодио небрањену мрежу. „Плавци” воде 0:1

38. минут Тијаго Силва ће изгледа морати ван игре, умјесто њега Кристенсен

37. минут Покушао је Хаверц на једној, па Стерлинг на другој страни, остаје 0:0

35. минут Ево и првог жутог картона, Илкај Гундоган је први играч који је уписан у биљежницу судије Лаоза.

31. минут Стерлинг је покушао, али његов шут је блокиран

30. минут Прилика је била за Сити, није успио Вокер да пронађе никога од саиграча.

27. минут Каква прилика за Фодена, али одбрана „плаваца” поново на висини задатка, остаје 0:0

26. минут Лопта је пала у казнени простор, али нису запријетили Едерсону

25. минут Фаул над Кантеом, покушаће Челзи да припријети из прекида

24. Стерлинг је играо руком, иако је тражио фаул, лопта је за „плавце”

21. минут Стерлинг је проиграо Де Брујнеа, пробао је Белгијанац да упосли Мареза, али ништа од тога. Де Брујне је био у офсајду

17. минут Канте је покушао главом између два одбрамбена играча, али непрецизан. Остаје 0:0

16. минут Покушао је Де Брујне соло продором, али је заустављен

15. минут И опет Вернер, али поред гола, Њемац никако да погоди, корнер за плавце, Едерсон сигуран

14. минут Каква прилика за Вернера, поново је штуирао са петерца, и поново није погодио

10. минут Каква прилика за Челзи али није се снашао нападач плавих Вернер. На другој страни је запријетио и Сити, али одбрана Челзија је реаговала добро, захуктала се борба

8. минут Стерлинг је имао добру прилику, иако није обећавала, само корнер за Сити, Зинченко је направио фаул у нападу

4. минут Почкушао је Хаверц, али сигуран је био голман Ситија

Почео је меч на „Драгау”

Манчестер Сити и Челзи вечерас играју финале Лиге шампиона на стадиону „Драгао” у Порту. Челзи игра своје треће финале и јури други пехар, док је Манчестер Сити дебитант у финалу. Занимљивост је да у посљедњих седам финала у којима је наступио дебитант 2000 Валенсија, 2002 Бајер Леверкузен, 2004 Монако, 2006 Арсенал, 2008 Челзи, 2019 Тотенхем, 2020 ПСЖ титула је ишла у руке ранијем освајачу. Томас Тухел је поново увео екипу у финале, након прошлогодишњег пораза са ПСЖ-ом покушаће сада са „плавцима” да освоји први пехар. Пеп Гвардиола ће након десет година играти финале, до сада има два трофеја, оба са Барселоном. Ове сезоне Челзи је у два наврата надмудрио „грађане” прво у полуфиналу ФА купа, а онда и пред крај првенства када је већ било познато да је титула у плавом дијелу Манчестера. Ко ће освојити најпрестижније европско такмичење сазнаћемо вечерас, Челзи други пут или Сити премијерно, све је спремно за спектакл на „Драгао” стадиону пред 16.500 гледалаца?

Правду ће дијелити Антонио Матео Лаоз из Шпаније.

Челзи: Менди, Аспиликуета, Силва, Ридигер, Џеjмс, Канте, Жоржињо, Чилвел, Хаверц, Маунт, Вернер.

Манчестер Сити: Едерсон, Вокер, Стоунс, Диjаз, Зинченко, Гундоган, Фоден, Бернардо Силва, Марез, Де Бруjне, Стерлинг.

25. april 2024 08:57