Шпанци чекају противника у четвртфиналу / - ЕПА
28/06/2021 u 20:06 h
ДанДан

(КРАЈ) Хрватска-Шпанија 3-5, Мората и Ојразабал послали Хрвате кући

Меч са преокретима, пун узбуђења, али сналажљивији су на крају били Шпанци, побједу су им донијели Ојразабал и Мората, који је коначно прорадио и постигао свој трећи погодак на Евреопском првенству

Крај меча. Шпанија је изборила пролаз у четвртфинале Европског првенства, након што је савладала Хрватску после продужетака 5:3. Сјајан меч одиграле су ове двије репрезентација на Паркену у Копенхагену. Меч са преокретима, пун узбуђења, али сналажљивији су на крају били Шпанци, побједу су им донијели Ојразабал и Мората, који је коначно прорадио и постигао свој трећи погодак на Евреопском првенству.

120. минут Олмо је погодио стативу, а Ојразабал није успио да прикуца лопту у гол.

116. минут Мората је изашао сам против Ливаковића, шутирао, али је Ливаковић био успјешнији. Мората је тражио пенал, тврдио је да га је Ћалета Цар повукао, али само корнер

114. минут Изашао је Модрић, умјесто њега у игри је Лука Иванушец

112. минут Шпанци држе лопту и диктирају темпо, покушавају да „умртве” утакмицу

Почео је и други продужетак, последњих 15 минута наде за Хрвате да изборе пролаз у четвртфинале

Крај првог продужетка, 3:5 за Шпанце.

106. минут Мората је пробао соло продором да још једном матира голмана Хрватске, али није успио.

104. минут Гооол, Ојразабал повећава предност, Хрватима ће сада бити веома тешко да се извуку из овакве ситуације

100. минут Гооол Моратааааа погађа кад је најпотребније, Шпанија води 4:3

97. минут Олмо је покушао да доведе Шпанце у вођство, али само корнер

96. минут Крамарић је шутирао сјајно, али невјероватно шта није успио да погоди

93. минут Ојразабал је сјајно шутирао, али није успио да савлада Ливаковића, остаје 3:3

Репрезентације Шпаније и Хрватске у осмини финала Европксог првенства одиграле су 3:3 у регуларном току.. Повели су Хрвати аутоголом Педрија, у 20. минуту. Педри је вратио лопту свом голману, али је Симону лопта прошла испод ноге.

Резултат је поравнао Пабло Сарабија у 38. минуту када је одбијену лопту закуцао у мрежу и са тим резултатом се отишло на полувријеме. Азпиликуета је на асистенцију Ферана Тореса, погодио у 57. минуту главом са пет метара и донио вођство Шпанцима, а предност је сјајним продором увећао Феран Торес у 77. минуту. Оршић је у 85. минуту вратио наду Хрватима, а Пашалић је изједначио у 92. минуту и меч одвео у продужетке.

19. april 2024 16:44