Крај европсог сна за Дечић / - SRDJAN BOLJEVIC
15/07/2021 u 20:23 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Квалификације за Лигу Конференција: Дечић-Дрита 0:1, крај европског сна за Дечић

Екипа из Туза није могла даље од првог кола квалификација, а као непремостива препрека испоставила се екипа Дрите. Након пораза у првом мечу, у Приштини, Тузани су покушали да се реванширају Под Горицом, али у томе нису успјели

И дечић је завршио своје европско путешествије. Екипа из Туза није могла даље од првог кола квалификација, а као непремостива препрека испоставила се екипа Дрите. Након пораза у првом мечу, у Приштини, Тузани су покушали да се реванширају Под Горицом, али у томе нису успјели. Осјетило се неиграње Матије Божановића на средини терена, што су гости знали да искористе. Гол одлуке постигао је Цуцули у 84. минуту и тиме окончао авантуру Дечића. Иако воље, жеље и подршке са трибина није недостајало, Тузани просто нису могли даље.

Крај меча.

90. + 2. минут Симоновски је био један на један са Поповићем, али је лопта отишла поред гола

Пет минута судијске надокнаде

89. минут Жути картон за Адријана Рудовића због старта над Симоновским

88. минут Измјена у редовима Дрите, Јашари иде на клупу, Краснићи га мијења. У редовима Дечића, Ђољај умјесто Анђела Рудовића.

88.минут Дечић мора да крене свим силом ако жели повпољан резултат, али то оставља доста простора играчима Дрите за контру

84. минут Николић иде на клупу, мјесто њега ће Велизар Јанкетић. Фазлиу иде на клупу, Исљами га мијења у редовима Дрите

84. минут ГООООЛ Цуцули руши снове Дечића. 0:1. Цуцули је погодио главом након сјајног центаршута

83. минут Живковић стартује над Мујом и добија жути картон.

82. минут Којашевић је сјајно упослио АРудовића, али је овај пропустиозлата вриједну прилику.

80. минут Атрактиван покшај Вуљаја, пробао је маказицама, али голман Малоку је био на правом мјесту.

79. минут  Ајзерај је након прекида убацио добру лопту, међутим нема гола

77. минут Пао је у казненом простору Дрите Цамај, али нема пенала. Поново је публика негодовала

75. минут Симоновски је имао добру прилику, распалио је по лопти са неких 11 метара, али само поред гола. И даље је 0:0

75. минут Жути картон и за Данила Марковића

73. минут Муја добија жути картон

69. минут Поново кратка пауза за освежење

68. минут Фаул над Којашевићем,  право вријеме за измјену у Дечићу, Марковић умјесто Пешукића

62. минут Николић је изградио лијепу позицију за шут, али није успио да угрози гол гостију. Остаје 0:0

61. минут Хаџимуша улази у игру умјесто Ајзераја у екипи Дрите.

60. минут Симоновски је убацио добар пас у казнени простор, али спетљао се Муја.

59. минут Рудовић сјајним стартом спречава контру Дрите.

56. минут Вуљај је могао да шутира, али се одлучио за пас, и Дрита се одбранила. Одмах је услиједила контра, шутирао је Ајзерај, али Поповић је био на правом мјесту, остаје 0:0

53. минут Дечић све опаснији, гости су сатјерани у свој казнени простор

51. минут Сјајно је шутирао Пешукић главом након корнера, али голман Малоку поново сјајно брани. И даље је 0:0

48. минут Опасан напад Дрите, Фазљиу је убацио лопту у казнени простор, а Поповић спријечио Симоновског да постигне гол. Корнер за госте

Почело је других 45 минута, још толико наде за Дечић да може у наредно коло.

Крај првог полувремена.

45. + 1. минут Вуљај је имао сјајан продор, али није успио да упосли никог од саиграча.

Још два минута судијске надокнаде у првом полувремену

45. минут Којашевић је добро убацио лопту у казнен простор, али одбрана Дрите је  била сигурна.

42. минут Којашевић је хтио да упосли Цамаја, али поново је био бржи голман гостију. Остаје 0:0

40. минут Николић је играо  рукокм, прекид за госте. Главни арбитар је опоменуо и тренера домаћих, Едиса Мулалића због приговора.

38. минут Пешукић је пао у казненом простору Дрите, алки судија је само одмахнуо. Нема пенала иако је публика гласно негодовала

37. минут Ево жутог картона и за госте, у биљежницу је уписан Ајзерај

35. минут Муја је опробао Поповића, али голман Дечића поново сигуран

32. минут Тући у последњем тренутку клизећим стартом отклања опасност испред гола Дечића

30. минут Којашевић је сјајно повукао контру, упослио Вуљаја, који је центрирао са десне стране, али штопер Дрите је био испред Цамаја. И даље активан најнепопуларнији резултат.

26. минут Рудовић је ушао у казнени просторпо боку, упутио пас, али одбрана Дрите је била на мјесту. Остаје 0:0

24. минут Пауза за освјежење због велике врућине

21. минут Пешукић није стигао до лопте која му је била упућена, бржи је био голман гостију Малоку

20. минут Дечић полако прилази голу гостију, али и даље се чека на конкретнију прилику

18. минут Какав старт Рудовића, одбрана Дечића се и даље браниупркос притисцима гостију

17. минут Добар покушаj Аjзераjа, али лопта одлази преко гола

11. минут Љуљђурај добија жути картон због грубог старта

8. минут Поново су гости запријетили Цуцули је гађао главом након прекида, али Поповић поново сјајно реагује. И даље без голова

6. минут Покушали су и гости да запријете, али голман Поповић сигуран

5. минут Цамај је био у неочекиваној прилици, али голман гостију блокира, остаје 0:0

4. минут Почетно испитивање снага и нешто чвршћа игра на средини терена са доста фаулова

1. минут Почео је меч Под Горицом

На европској премијери Дечић је поражен од Дрите 2:1, међутим има чему да се нада у реваншу. Дечић вечерас Под Горицом има још 90 минута да поправи утисак и евентуално избори двомеч са холандским и европским великаном Фејенордом.

Дечић: ЦамаjКоjашевић, Љуљђураj, Николић, ПешукићПоповићРудовић, Тући, РудовићВуљаj, Живковић

Дрита:  Аjзераj, Блакори, Цуцули, Фазлиу, Џамал, Jашари, Лимани, Малоку, Муjа, Симоновски, Вуцаj

03. maj 2024 05:37