Хелсинки на старту шокирао плаве / - Дан
13/07/2021 u 22:23 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

Будућност без испаљеног метка, покер Хелсинкија под Горицом!

Фудбалери Будућности пораженио су под Горицом од Хелсинкија 4:0 у реванш мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона

И у првом мечу црногорски шампион поражен је у Хелсинкију и то резултатом 3:1, па је вечерас окончао свој пут у квалификацијама за Лигу шампиона.

Финска екипа вечерас је повела већ у шестом минуту када је Руп Риски погодио, чини се из офсајда.

Будућност је прије тог првог гола играла одлично, али их је примљени гол пресјекао.

Гости су до 2:0 дошли поготком Филипа Валенчића у 35. минуту.

Хелсинки до великих 3:0 долази само пет минута касније, а стријелац је био одлични Жаир.

Већ на старту другог дијела, тачније у 49. минуту Риски је својим другим голом на мечу поставио коначних 4:0.

Будућност је одиграла лош меч, у наставку није била ни близу поготка, па је Хелсинки сасвим заслужено славио и у другом колу квалификација ће играти против Малмеа.

Будућност свој европски пут наставља у Лиги конференција гдје ће у другом колу квалификација играти против Торшавна са Фраских Острва.

Ток меча:

Крај меча под Горицом, убједљив тријумф гостију.

Играће се два минута судијске надокнаде.

86. минут - Добар покушај Петра Грбића, али интервенише голман Хелсинкија.

85. минут - Ушли смо у финиш сусрета, Будућност још није створила праву прилику за гол у наставку.

79. минут - тренер Милинковић сада jе шансу дао неколицини младих фудбалера.

74. минут - Све иде на воденицу финској екипи која игра рутински.

71. минут - Танака је сјајно покушао из слободног ударца и погодио пречку, умало 5:0.

65. минут - Сада нешто мирнији период игре под Горицом.

60. минут - Раичковић је опробао шут из слободног ударца, али интервенише голман.

57. минут - Игор Ивановић је био у прилици након грешке одбране гостију, али лопта је завршила у наручју голмана.

55. минут - Будућност и даље прилично јалова у наставку, без праве шансе.

49. минут - Гоооол, финска екипа је већ на 4:0, стријелац је био Риски. Лопту му је сјајно додао Жаир, а Риски је без проблема прослиједио у мрежу.

46. минут - Почело је друго полувријеме под Горицом.

Крај првог полувремена.

Минут судијске надокнаде у првом полувремену

44. минут Ђуричковић је зауставио контру Хелсинкија, а онда и шутирао, међутим Танандер сјајно брани.

40. минут ГОООООЛ Каква контра Финаца, Жаиру је преостало само да угура лопту у мрежу, што је и учинио. Финци воде 0:3

35. минут ГООООЛ Хелсинки је поново погодио. Валенчич је искористио грешку, остао сам у шеснаестерцу и поентирао.Хелсинки чини се рјешава све дилеме 0:2

33. минут Сјајна реакција Ражнатовића сада у одбрани.

30. минут Чинило се као добра прилика за Хелсинки да увћају предност, али био је офсајд.

28. минут Шутирао је сада опасно Аџића са двадесетак метара, али голман Танандер је скренуо у корнер. Остаје 0:1

24. минут Пауза за освјежење, изузетно је вруће у Подгорици

23. минут Корнер за Хелсинки, али одбрана Будућности сјајно рашчишћава

22. минут Неколико чудних одлука судије, публика свегласније негодује

16. минут Сада чврста игра са доста грешака на средини терена. Остаје 0:1

12. минут Два сјајна шута плавих, Ђуричковић, па Драгојевић али голман Хелсинкија брани. Корнер за Будућност, остаје жал за пропуштеним приликама.

9. минут Грешка одбране плавих, али срећом Риски није успио. Остаје 0:1

7.минут ГОООЛ Први озбиљнији напад Финаца и одмах гол. Стријелац је Риски који је успио да лопту угура иза леђа голмана Драгојевића

6. минут Плави врше притисак, очигледно ношени подршком са трибина, али не успијевају  да предност материјализују

3. минут Ево и првог корнера за Будућност. Нису плави успјели да створе озбиљнију пријетњу по гол Финаца, остаје 0:0

2. минут Плави су сјајно отворили меч. Запријетио је Грбић

1. минут Почео је меч Под Горицом

Фудбалери Будућности дочекаће вечерас Под Горицом, у реваншу екипу Хелсинкија, у оквиру квалификација за Лигу шампиона. Хелсинки у Подгорицу долази са предношћу од два гола (први меч 3:1), док ће црногорски шампион покушати да поправи утисак и евентуално изненади Финце. Шеф струке плавих, Младен Милинковић најавио је да ће урадити све како би анулирали предност, те да од својих изабраника очекује да добром игром заслуже аплаузе подгоричке публике. Капитен Будућности Петар Грбић је на јучерашњој прес конференцији поручио да ће од самог старта напасти противника, те да би брзи гол отворио врата другог кола. Побједник овог двомеча, у наредном колу састаће се са побједником дуела Малме-Рига.

Будућност: Аџић, Баошић,Ђуричковић, Драгоjевић, Грбић, Ивановић, Миjовић, Милић, Мирковић, Раичковић, Ражнатовић

Хелсинки: Жаир, Лингман, Морен, Муриљо, О'Шонеси,Риски, Саксела, Танака, Танандер, Тенхо, Валенчич

02. maj 2024 09:50