Sa meča u Minhenu / - FOTO: TWITTER/BAYERN
08/03/2023 u 23:05 h

(KRAJ) Bajern rutinirao PSŽ za četvrtfinale, Milan među osam najboljih!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Milana plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona

Bajern je večeras u revanšu nadigrao Pari Sen Žermen pred svojima navijačima 2:0. Njemački velikan je slavio i u prvom meču u Parizu i to rezultatom 1:0.

Milan je u Londonu odigrao 0:0 sa Totenhemom, a u prvom susretu "Rosoneri" su slavili 1:0.

Večeras, u prvom poluvremenu u Minhenu vidjeli smo po jednu dobru priliku na obje strane.

Bajern je u drugom poluvremenu dodao gas. Prvo je Eriku Čupo Motingu poništen pogodak u 51. minutu, ali je bivši igrač PSŽ-a dva minuta kasnije bio precizan na dodavanje Leona Gorecke i tako doveo svoju ekipu u vođstvo.

PSŽ je u nastavku meča dvije najbolje prilike propustio preko Serhija Ramosa, ali iskusni defanzivac nije uspio da nadmudri odličnog Zomera.

Bajern je do konačnih 2:0 stigao pogotkom Serža Gnabrija u 90. minutu.

Što se tiče meča u Londonu, Milan je za nijansu bio bolji u prvom poluvremenu ker je imao i bolju priliku.

U nastavku vidjeli smo po jednu dobru šansu na obje strane, ali je meč bio prilično tvrd.

Totenhem je u 77. minutu ostao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Kristijan Romero.

Do kraja meča Milan je odigrao rutinski i stigao do plasmana u četvrtfinale, njihovo ptrvo još od 2011. godine.

Bajern će u Minhenu dočekati Pari Sen Žermen nakon trijumfa od 1:0 u prvoj utakmici, dok će Totenhem u Londonu igrati protiv Milana. Italijanski velikan je u prvom duelu slavio 1:0.

Nema sumnje da nas u Minhenu čeka novi veliki sudar titana evropskog fudbala. Bajern je u prbvom meču ostvario odličan rezultat i njegovi navijači sada očekuju da karta za četvrtfinale večeras bude čekirana.

Ipak, PSŽ iako bez Nejmara, posjeduje odličan tim i Kilijan Mbape i drugovi se sigurno neće lako odreći četvrtfinala.

Sa druge strane, Milan je protiv Totenhema jako dobro odigrao prvi meč i slavio minimalnim rezultatom, ali će Sparsi večeras morati da napadnu ako žele prolazak dalje.

I u Londonu nas čeka velika bitka za prolazak dalje.

20. april 2024 01:48