Са меча Норвешка - Црна Гора / - Фото: ФСЦГ
11/10/2021 u 22:38 h

Пораз у Ослу - славље Норвежана против Црне Горе

Фудбалери Црне Горе поражени су у Ослу од Норвешке 2:0 у мечу осмог кола групе Г квалификација за Свјетског првенства

Изабраници Миодрага Радуловића забиљежили су тако трећи пораз у квалификацијама и то од једног од директних конкурената за врх табеле.

Меч у Ослу није обиловао великим шансама, али је Норвешка успјела да искористи своју најбољу прилику.

Први погодак виђен је у 29. минуту када је погодио Мохамед Елјунуси након лоше реакције одбране наше селекције.

Црна Гора је у другом дијелу била опаснија. Добру прилику је у 57. минуту пропустио Адам Марушић након додавања Јоветића, али промјене резултата није било.

Покушавала је Црна Гора да до краја дође до гола и поравнања, али није успјела.

Насупрот томе Норвешка је запечатила судбину наше селекције у 95. минуту, а опет је погодио Елјунуси. Прије тога, у 93. минуту, Марко Вешовић је добио црвени картон.

Наша селекција сада има 11 бодова и четврта је на табели, а Норвешка је друга са 17. Лидер је Холандија са 19, док је Турска трећа са 13.

Ток утакмице:

95' Гоол, поново је погодио Елјунуси, Норвежани доазе до 2:0.

93' Црвени картон за Марка Вешовића.

88' Финишп меча, Норвежани су близу тријумфа.

80' Велика борба сада, покушај Јоветића, али лопта иде изнад гола.

72' Покупава наша селекција свим силама да стигне до гола, али неће бити лако до краја.

67' Сада нешто мирнији период игре. Нема већих прилика.

58' Сјајна лопта за Марушића од стране Јоветића, али отишла је велика шанса у неповрат.

50' Велика шанса за Норвешку, тукао је Улснес, али нема поготка.

46' Почело је друго полувријеме у Ослу.

Крај првог полувремена, Норвешка води 1:0.

36' Наша селекција и даље без веће шансе пред голом Норвешке.

29' Гоол, Норвешка је повела! Лоша реакција наше одбране и Мохамед Елјунуси је лако спровео лопту у мрежу!

27' Велика прилика за домаће, Дејли је шутирао, али сјајно брани Матија Шаркић.

23' Ево покушаја Стевана Јоветића, али лопта иде далеко од гола.

19' Опасан покушај домаће селекције, Норвежани све више стежу обруч.

10' Први опасан покушај Норвешке, али лопта иде изнад гола.

5' Динамичан меч, домаћини агресивни од старта.

1' Стартовао је сусрет у Ослу.

Састави:

Норвешка: Ниланд - Педерсен, Страндберг, Олсен, Мелинг - Берг - Дели, Едегард, Ел-Jунуси, Хауге - Торстведт.

Црна Гора: Шаркић - Радуновић, Томашевић, Вуjачић, Вешовић, Jанковић, Шћекић, Косовић - Марушић, Хакшабановић, Jоветић.

Изабраници Миодрага Радуловића до сада су остварили три тријумфа, уз два неријешена резултата и два пораза, па наша селекција сада има 11 бодова и заузима четврту позицију.

Норвешка је друга на табели и има три бода више од Црне Горе.

04. maj 2024 15:38