12/04/2022 u 23:32 h

Реал након драме и продужетака елиминисао Челси, Виљареал избацио Бајерн и отишао у полуфинале!

Вечерас су одиграна два реванш меча четвртфинала Лиге шампиона

Први полуфиналисти елитног такмичења су Реал Мадрид и Виљареал.

Реал је у Мадриду изгубио 3:2 од Челсија након продужетака, али је прошао даље укупним резултатом 5:4 јер је у првом дуелу прије седам дана славио 3:1.

Челси је до вођства дошао у 15. минуту када је погодио Мејсон Маунт.

Гости су дуплирали предност преко Антониај Ридигера у 51. минуту.

Челси је до 3:0 стигао у 75. минуту када је погодио Тимо Вернер и тај резултат је водио "Плавце" у полуфинале.

На све то. гости су имали и идеалну шансу за 4:0, али је Тибо Куртоа спасио Реал.

Мадриђани су успјели да дају гол који их је одвео у продужетак у 80. минуту када је погодио Родриго на фанатстичан пас Луке Модрића.

Реал је у првом продужетку успио да стиген до гола који му је донио пролазак. Играо се 96. минут када је погодио сјајни Карим Бензема на асистенцију Винисијуса Жуниора.

У другом продужетку Челси је имао двије велике прилике преко Зијеха и Хаверца, али се резултат није мијењао и Реал је отишао даље.

Реал ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Манчестер сити - Атлетико Мадрид.

Бајерн је у Минхену одиограо 1:1 са Виљареалом и остао без пласмана у полуфинале јер је у првом мечу изгубио 1:0.

Бајерн је водио од 52. минута када је погодио Роберт Левандовски на асистенцију Томаса Милера.

Историјски пролазак Виљареалу у полуфинале донио је Самјуел Чуквуезе у 88. минуту.

Виљареал ће у полуфиналу играти са бољим иу дуела Ливерпул - Бенфика.

Актуелни шампион Европе Челси гостује на "Сантјаго Бернабеу" Реал Мадриду након што је на свом терену поражен у првом мечу 3:1.

Тешко да ће Мадриђани вечерас пропустити прилику да након сигурног тријумфа у Лондону не дођу до повољног резултата и на свом стадиону.

У другом дуелу Бајерн у Минхену дочкује Виљареал након што је у првом мечу поражен 1:0.

Шпанска екипа је показала да је озбиљан ривал па нас несумњиво у Минхену очкује узбудљива утакмица.

25. april 2024 10:20