Са меча Црна Гора - БиХ / - Фото: ФСЦГ
11/06/2022 u 22:37 h

Реми Црне Горе и БиХ у врелој подгоричкој ноћи!

Фудбалери Црне Горе одиграли су 1:1 са Босном и Херцеговином под Горицом у мечу трећег кола групе Б3 Лиге нација

Допадљив меч виђен је под Горицом, врела атмосфера на трибинама, два гола и неколико добрих прилика.

У првом полувремену Црна Гора је имала најбољу прилику и то у 41. минуту када је пречку затресао Владимир Јововић.

У наставку гости су дошли до вођства у 62. минуту када је Лука Менало погодио након лоше реакције наше одбране.

"Соколи" су успјели да поравнају у 78. минуту када је након шута Адама Марушића лопта закачила Ахмедхоџића и завршила у голу.

Још једну сјајну прилику Црна Гора је пропустила у 84. минуту када је Марушић шутирао поред гола.

У нашој групи вечерас је одигран још један меч, а Румунија је код куће надиграла Финску са 1:0.

Табела: БиХ 5, Финска 4, Црна Гора 4, Румунија 3.

Изабраници Миодрага Радуловића у прва два кола остварили су половичан учинак, једну побједу и један пораз.

На старту такмичења под Горицом је савладана Румунија и то са 2:0 уз одличну игру током свих 90 минута.

У другом колу Црна Гора је поражена на гостовању Финској 2:0 уз веома скромну партију.

Са друге стране, Босна и Херцеговина је на старту ремизирала са Финском 1:1 у Хелсинкију, а онда је пред своjим навиjалима надиграла Румуниjу са 1:0.

23. april 2024 09:09