Sa meča u Ljubljani / - FOTO: DEJAN PANIć/DAN
20/11/2022 u 16:54 h
DAN portalDAN portal

Crna Gora izgubila u Ljubljani, "Sokolima" nije priznat čist pogodak, Savić promašio penal!

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u Ljubljani od Slovenije 1:0 u prijateljskom susretu

Ovom utakmicom izabranici Miodraga Radulovića završili su sa obavezama za 2022. godinu.

Crna Gora je odigrala dosta dobro na stadionu "Stožice", ali je Slovenija na kraju bila bolja.

"Sokoli" su u 28. minutu postigli pogodak preko Stefana Mugoše koji je šutirao glavom, lopta od prečke odskočila i prepla gol liniju, ali suidja to nije vidio i ostalo je 0:0.

Slovenija je povela u 42. minutu kada je Šeško povukao kontru, asistirao za Mihu Zajca koji je zatresao našu mrežu.

Dosta je mirnije bilo drugo poluvrijeme, a veliku pansu za našu selekciju propustio je Stefan Savič u 86. minutu sa penala kada je pogodio stativu.

Reklo bi se da je nakon svega prikazanog naša selekcija nezasluženo izgubila, ali je ovo svakako bila dobra provjera.

Za izabranike Miodraga Radulovića biće ovo poslednji meč u 2022. godini.

Crna Gora je prije tri dana pod Goricom u još jednom prijateljskom susretu odigrala 2:2 sa Slovačkom.

Iako su gubili 2:0, "Sokoli" su uspjeli da izvuku remi.

Podsjetimo, Crna Gora se zajedno sa Slovenijom nalazi i u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

24. april 2024 05:52