Стефан Мугоша / - Фото: ФСЦГ
14/06/2022 u 22:38 h

Рапсодија и хет-трик Стефана Мугоше, "Соколи" разбили Румунију у Букурешту!

Фудбалери Црне Горе савладали су Румунију у Букурешту са 3:0 у четвртом колу Групе Б3 Лиге нација

Одличну партију приужила је наша селекција против реномираног ривала, а фантастичан је био Стефан Мугоша који је постигао хет-трик.

Црна Гора је повела у 42. минуту када је одлично скочио Мугоша након једног корнера и затресао мрежу ривала.

Румуни су у самом финишу првог дијела након једне гужве погодили пречку нашег гола.

Црна Гора је до 2:0 стигла у 56. минуту. Мугоша је опет главом одлично реаговао на сјајан центаршут Јововића.

Коначних 3:0 за "Соколе" поставио је фантастични Мугоша када је из окрета шутирао и нокаутирао грогиране Румуне.

У нашј групи Босна и Херцеговина је савладала Финску са 3:2.

Табела: Босна и Херцеговина 8, Црна Гора 7, Финска 4, Румунија 3.

Црна Гора ће још два меча у групи одиграти у септембру и то против Финске код куће и БиХ у гостима.

Изабраници Миодрага Радуловића у прва три кола уписали су по једну побједу, пораз и неријешен резултат.

Управо је на самом старту побијеђена Румунија под Горицом 2:0 уз заиста добру партију.

Црна Гора се у Букурешту сусријеће са бројним проблемима. Од раније нема Стефана Савића, Стевана Јоветића, Уроша Ђурђевића и Милутина Осмајића, а неће играти ни Сеад Хакшабановић ни Адам Марушић.

Ово је последњи меч наше селекције у јунском циклусу.

20. april 2024 18:04