Стадион ”Блумфилд” / - Фото: ФК Сутјеска
29/07/2021 u 21:21 h
Милојко ЋуковићМилојко Ћуковић

(КРАЈ) Частан опроштај Сутјеске од Европе, Макаби иде даље!

Фудбалери Сутјеске елиминисани су у другом колу квалификација за Лигу конференција

Никшићани су вечерас у реванш мечу изгубили у Тел Авиву од Макабија 3:1 и тако завршили европску авантуру након што су у првом мечу одиграли 0:0.

Добар отпор Никшићани су вечерас пружили реномираном ривалу, али од часног пораза нијесу могли више.

Макаби је до вођства дошао у 25. минуту када је погодио Осман Калајла главом након корнера.

Сутјеска је у 32. пропустила огромну прилику када је Вуковић погодио стативу.

Само минут касније Макаби долази до гола и предности од 2:0, а опет је стријелац био Калајла.

Сутјеска је у наставку успјела да постигне гол на вријеме и то у 51. минуту преко Владана Бубање који је одлично реаговао главом на један центаршут.

Макаби је након тога заређао са шансама, али је добро бранио Гиљен.

Одличну шансу за Сутјеску имао је и Вуковић 67. минуту када је главом шутирао поред гола.

Макаби је све дилеме око побједника отклонио у 92. минуту када је погодио Алог за коначних 3:1.

Сутјеска се након елиминације окреће обавезама у домаћем шампионату гдје јуриша на титулу.

Ток меча:

Крај меча, Сутјеска није изборила пролазак даље.

92' Гоооооол, Макаби стиже до 3:1. Алог је погодио о отклонио све дилеме око проласка у треће коло квалификација.

90' Играће се још четири минута.

87' Сам финиш сусрета, Макаби све ближи проласку у треће коло. Опет је тукао Глазер, а Гиљен одбранио.

83' Покушава сада Сутјеска нешто офанзивније да крене према голу ривала.

80' Вријеме полако пролази, видјећемо да ли Сутјеска има снаге да дође до поравнања у финишу.

74' Још један опасан напад Макабија, али се Сутјеска успјешно брани.

67' Каква прилика за Сутјеску, Матановић главом шутира поред гола.

65' Празан гол је сада промашио резервиста Макабија Хозес. Шутирао еј са три метра.

63' Макаби константно напада, али се Сутјеска сада успјешно брани.

58' Двије фантастичне шансе за Макаби у једном минуту, али оба пута брани Гиљен.

51' Гоооооол, Сутјеска је преполовила предност домаћих. Владан Бубања је шутирао главом након корнера, а лопта је закачила Балтакса и завршила у мрежи!

48' Велика прилика за Макаби, али Коен није био прецизан.

46' Почело је друго полувријеме на стадиону "Блумфилд".

Крај првог полувремена, сигурно вођство Макабија.

42' Макаби сада у лаганом ритму, Сутjеска не успиjева да заприjети.

33' Гоооол, долази Макаби до 2:0. Муњевито су прешли у напад, а Калајла је поново таресао мрежу Никшићана, Гиљен је био немоћан!

32' Каква прилика за Сутјеску. Вуковић је већ савладао голмана домаћих, али се испријечила статива.

31 'Ређају се сада шансе пред голом Сутјеске, опет је Гиљен морао да интервенише.

29' Опет опасан напад Макабија, али Гиљен интервенише.

25' Гоооол, повео је домаћи састав. Центаршут Коена из корнера, а Осама Калајла главом шаље лопту иза леђа голмана Гиљена.

21' Покушај Макабија, али је лопта отишла у корнер.

16' Сутјеска добро игра у одбрани, Макаби покушава кроз средину, али дефанзивци "Плавих" добро реагују.

11' Сасвим добра представа Сутјеске за сада. Никшићани парирају Макабију.

6' Солидан покушај Коена, али Гиљен то рјешава без проблема.

3' Први опасан напад Макабија, али добар Гиљен.

1' Почела је утакмица на Блумфилд стадиону у Тел Авиву.

Састав Сутјеске: Гиљен, Јањић, Гривић, Аугусто, Матановић, Ераковић, Дринчић, Бубања, Вуковић, Марковић, Стијеповић.

Никшићки састав доноси добар резултат из првог дуела - на ДГ арени било је 0:0, па "Плави", иако у подређеном положају, имају чему да се надају.

Макаби је велики фаворит на свом "Блумфилд" стадиону, а Сутјески остаје да скупо прода своју кожу против највећег клуба у Израелу.

19. april 2024 03:28