Могу ли Швеђани до четвртфинала / - ЕПА ЕФЕ
29/06/2021 u 20:27 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Шведска - Украјина 1:2, Довбик херој Украјине

Краааај. Украјина је у четвртфиналу. Поготком Довбика у 121. минуту Украјина одлази на мегдан Енглеској, избацили су Шведску иако су Швеђани пред овај меч били благи фаворити

121.  минут Гооооол Довбик води Украјину у четгвртфинале

Још три минута

120. минут Сада је и Безус на земљи након дуела са Хеландером

118. минут Безус умјесто Сидорчука, посљедња измјена у редовима Украјине

117. минут Малиновски сјајно шутира, али само поред гола, још три минута до краја

113. минут Поново прекид, на земљи је Берг

111. минут Довбик је шутирао али преко гола, ипак је био офсајд

106. минут Почело је посљедњих 15 минута

Крај првог продужетка, још 15 минута до краја

105. +5 Нови прекид, Кривцов се жали на повреду

Три минута надокнаде у првом продужетку

101. минут Умјесто Олсона, Хеландер у игри, Швеђани се сада одлучују на одбрану

100. Минут Даниелсон добија црвени картон, Швеђани остају са играчем мање

98. минут Даниелсон добија жути картон, сада чекамо ВАР собу да одлучи да ли је можда црвени, Орсато ће сам погледати

97. минут Измјена и у редовима Шведске улазе Квајсон мјесто Кулушевског, Берг мјесто Исака, и Класон мјесто Ларсона

95. минут Степаненко иде на клупу, у игру улази Макаренко

91. минут Почео је први продужетак

Крај. На Хемпден парку није било побједника након 90 минута, о путнику у четвртгинале одлучиваће продужеци или можда пенали.

Два минута судијске надокнаде

89. минут Кулушевски је био сам против голмана, али Забарни је блокирао и послао лопту у корнер

85. минут Још пет минута плус судијска надокнада, сада нешто блажи темпо игре, ево жутог картона за Форсберга

82. минут Двострука измјена у редовима Шведске, Аугустинсон и Лустиг иду вани, у игру ће Бенгтсон и Крафт

79. минут Јармоленко добија жути картон

69. минут Форсберг погађа пречку, Кулушевски добија жути картон

67. минут Јармоленко шутира али право у Олсена, остаје 1:1

66. минут Какав ударац Кулушевског, али сјајна интервенција голмана Украјине

60. минут Исак је био у офсајду, а дјеловало је да у изгледној шанси. Шапаренко иде ван, у игру за Украјинце улази Малиновски

59. минут Швеђани опет пријете, али преживјели су Украјинци

56. минут Сада је и Форсберг погодио стативу

55. минут Сидорчук је сјајно шутирао и погодио стативу, узвраћају Украјинци

54. минут Ларсон је покушао са велике удаљености, али непрецизан. И даље је 1:1

52. минут Сјајна лопта за Јармоленка, али Олсен је пратио и на вријеме рашчистио, остаје 1:1

46. минут Почело је других 45. минута у последњем мечу осмине финала

Крај првог полувремена, нема чак ни судијске надокнаде

43. минут Гооооол Форсберг је погодио за изједначење

40. минут Пао је Кулушевски, али је Орсато само одмахнуо руком, нема говора о пеналу

30. минут Ларсон је покушао силовито, али је Бухшан био сигуран, остаје 0:1

27. минут Гоооооол Зинченко доводи Украјинце у предност

26. минут И даље нема голова, опрезне су обје екипе

19. минут Исак је шутирао сјајно, Бухшан је остао укопан у мјесту, али лопта одлази поред гола, Швеђани све опаснији

18. минут Кулушевски је убацио лопту у петерац, али Форсберг није успио да је боље захвати, остаје 0:0

13. минут Форсберг је убацио лопту у шеснаестерац, али Степаненко рашчишћава, само корнер за Швеђане

11. минут Јаремчук је покушао, али сигуран голман Шведске, буди се Украјина

9. минут Шапаренко је имао соло продор, коначно је Украјина упутила ударац, али далеко од гола, остаје 0:0

7. минут Покушао је Форсберг, па Кулушевски, али само корнер за Швеђане

4. минут Почетно испитивање снага, Швеђани за сада агилнији, али без конкретног напада

1. минут Почео је последњи дуел осмине финала, побједник ће се састати са Енглезима у четвртфиналу

Последњи меч осмине финала одиграће вечерас на Хемпден Парку Шведска и Украјина и одлучиће ко ће у четвртфиналу на Енглеску. Швеђани су групу прошли као првопласирани након што су савладали Словачку и Пољску, те ремизирали са Шпанијом, док су Украјинци прошли као трећепласирани након тијесних пораза од Аустрије и Холандије и побједе над Сјеверном Македонијом. У последњих пет дуела ове двије репрезентације, Украјина је славила два пута, два пута је било неријешено, док је једном побиједила Шведска, али последњи сусрет су одиграли још 2012. године. Мало ко је очекивао да ове двије репрезентације могу догурати далеко, али вечерас ће се борити за пролаз у четвртфинале.

За Шведску ће наступити: Аугустинсон, Даниелсон, Екдал, Форсберг, Исак, Кулушевски, Ларсон, Линделоф, Лустиг, Олсен и Олсон

За Украјину: Бухшан, Караваев, Крyвцов, Матвиенко, Шапаренко, Степаненко, Сyдорчук, Јаремчук, Јармоленко, Забарњи, Зинченко

24. april 2024 23:33