19/10/2021 u 22:56 h
ДАН порталДАН портал

Ливерпул у голеади славио у Мадриду, славље ПСЖ-а, Реала, Интера...

Вечерас су одиграни мечеви трећег кола Лиге шампиона у групама А, Б, Ц и Д

Од 18 и 45 одиграна су два дуела. Манчестер сити је у оквиру групе А надиграо Клуб Бриж са 5:1. Сити је на полувремену водио 2:0 головима Кансела и Мареза у 30. и 43. минуту, а у наставку су погађали Вокер, Палмер и опет Марез у 53, 67. и 85. минуту. Почасни погодак за домаћи тим постигао је Ванкен у 81. минуту.

У истпј групи Пари Сен Жермен је са 3:2 на свом терену био бољи од Лајпцига са 3:2. Водио је ПСЖ голом Месија из 10. минута, а Лајпциг је преокренуо головима Силве и Куијелеа у 28. и 57. минуту. Ипак, побједу ПСЖ-у донио је Меси голвима у 67. и 74. минуту.

У групи Б у дербију вечери, Ливерпул је у Мадриду надиграо Атлетико са 3:2. "редси" су водили од осмог минута голом Милнера, а Кејта је у 13. повисио на 2:0. Атлетико је до поравнања стигао головима Гризмана у 20. и 34. минуту, да би побједу гостима обезбиједио Салах голом са пенала у 78. минуту. Треба напоменути да је Атлетико готово цијело друго полувријеме играо са играчем мање јер је искључен Гизман.

У истој групи Порто је на свом терену надиграо Милан са 1:0 голом Дијаза у 65. минуту.

У оквиру групе Ц, такође пд 18 и 45, Спортинг је у Истанбулу надиграо Бешикташ са 4:1. Повели су гости голом Коатеса у 15, а домаћин је поравнао у 25. преко Ларина. Побједу Спортингу донијели су Коатес новим голом у 27, Сарабиа у 44. и Паулињо у 88. минуту.

Ајакс је у Амстердаму са убједљивих 4:0 побиједио Борусију из Дортмунда. Голове за домаћи тим постизали су Ројс у 11, (аутогол), Блинд у 25, Ентони у 57. и халер у 72. минуту.

Коначно, у групи Ц, Интер је на свом терену нанио први пораз Шерифу славивши 3:1. Водили су домаћи голом Џека у 35. минуту, али је Тил поравнао у 53. Интер је до побједе дошао головима Видала у 58. и Де Фраја у 67. минуту.

У тој групи Реал је са убједљивих 5:0 савладао Шахтјор у гостима. Два гола за Реал постигао је Винисијус у 51. и 56. минуту, док су по једном погађали Родриго у 65. и Бензема у 91. минуту, док је аутогол постигао Кравцов у 38.

Група А

Табела: ПСЖ 7, Сити 6, Клуб Бриж 4, Лајпциг 0

Клуб Бриж - Манчестер сити 1:4 (Ванакен 81' - Кансело 30', Марез 43', Вокер 53', Палмер 67')

ПСЖ - Лајпциг 3:2 (Мбапе 10', Меси 67', Меси 74' - Силва 28', Мукиеле 57')

Група Б

Табела: Ливерпул 9, Атлетико 4, Порто 4, Милан 0

Атлетико Мадрид - Ливерпул 2:3 (Гризман 20', 34' - Милнер 8', Кејта 13', Салах 78')

Порто - Милан 1:0 (Дијаз 65')

Група Ц

Табела: Ајакс 9. Б. Дортмунд 6, Спортинг 3, Бешикташ 0

Бешикташ - Спортинг 1:4 (Ларин 25' - Коатес 15', 27', Сарабиа 44', Паулињо 88')

Ајакс - Борусија Дортмунд 4:0 (Ројс 11'(АГ), Блинд 25', Ентони 57', Халер 72')

Група Д

Табела: Шериф 6, Реал 6, Интер 4, Шахтјор 1

Интер - Шериф 3:1 (Џеко 35', Видал 58', Де Фрај 67' - Тил 53')

Шахтјор - Реал Мадрид 0:5 (Кривцов 38' (АГ), Винисијус 51', 56' Родриго 65', Бензема 91')

ДСерби вечери игра се у Мадриду гдје ће Атлетико у оквиру групе Б дочекати састав Ливерпула. У истој групи занимљив дуел одиграће Порто и Милан.

Занимљиво ће бити и у Милану гдје ће Интер дочекати највећу сензацију Лиге шампиона, Шериф, који је у прва два кола савладао Шахтјро и Реал Мадрид.

19. april 2024 22:19