Valjadolid preko šampiona do bodova spasa / -FOTO: TWITTER/FC BARCELONA
24/05/2023 u 00:38 h

Valjadolid uzeo mjeru nezainteresovanoj Barsi

Kataloncima nakon osvojene titule kao da se fudbal više ne igra

Prije dva kola Barselona je osvojila i proslavila 27. titulu prvaka Španije, ali se onda opustila i kao da joj se fudbal više ne igra - na zatvaranju prvog dana 36. runde La Lige lekciju je šampionu očitao Valjadolid i napravio veliki korak ka opstanku (3:1).

Loše veče Katalonaca na "Zorilji" najavio je Kristensen autogolom u drugom minutu, Larin je u 22. realizovao penal i duplirao vođstvo, da bi Plata u 73. osigurao pobjedu Valjadolidu. Do kraja preko Levandovskog u 84. minutu Barsa je samo ublažila drugi vezani poraz.

Rezultati 36. kola (Utorak): Selta - Đirona 1:1 (1:0) (Peres 42 – Stuani 59),  Real Sosijedad - Almerija 1:0 (1:0) (Kubo 45+4), Valjadolid - Barselona 3:1 (2:0) (Kristensen 2ag, Larin 22p, Plata 73 – Levandovski 84).