13/06/2021 u 23:13 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Ватромет у Амстердаму

Украјина се вратила из мртвих, али домаћи на крају ипак дошли до три бода

Фудбалски „ватромет” у Амстердаму завршен је побједом Холандије над Украјином 3:2 (0:0) у другом мечу првог кола Ц групе Европског првенства.

Домаћи су од старта кренули офанзивно, ређали шансе пред противничким голом, али су затресли мрежу тек у 52. минуту.

Дензел Дамфриз jе са десне стране оштро убацио лопту по земљи, Георги Бушчан се бацио и одбио је на кратко до Ваjналдума, коjи jе из натрчавања послао под пречку.

Седам минута касније је Воут Вегхорст налетио на један одбитак и погодио мрежу. Њемачки арбитар Феликс Брих је консултовао ВАР собу, јер се чинило да је Дамфриз био у видном пољу голмана Украјине и да је закачио лопту.

На крају је судија ипак показао на центар и може се рећи, оштетио тим Андреја Шевченка.

У 72. минуту је Андреј Јармоленко демонстрирао свој заштитни знак – снажан и прецизан урадац.

Ушао jе крилни играч Украјине са десне стране у средину, одиграо дупли пас са Романом Jаремчуком и затим са двадесетак метара послао проjектил под пречку.

Није то било све од гостију.

Практично су се вратили из мртвих у 79. минуту.

Сjаjно је слободан ударац извео Руслан Малиновски, а Јаремчук побјегао чуварима и снажним трзајем главом сервирао хладан туш домаћим навијачима (2:2).

Чинило се да момци Френка де Бура неће моћи да се опораве од шока, али је резевиста Нејтан Аке у 84. минуту послао прецизан центаршут са лијеве стране у срце шеснаестерца, гдје је Дамфриз главом погодио мрежу и донио три бода „пакленој поморанџи”.

У првом мечу Ц групе, Аустрија је раније данас савладала Сјеверну Македонију 3:1.

17. april 2024 01:22