Шахман покренуо Искру / - фото: Дан/Жељко Шапурић
18/09/2021 u 20:55 h

Велики преокрет Искре

Даниловграђани за 15 минута постигли три гола и надокнадили 0:2 са полувремена утакмице 8. кола Прве Телеком црногорске лиге против Подгорице

Искра је постигла три гола за 15 минута и великим преокретом дошла до три бода против Подгорице у осмом колу Прве Телеком црногорске лиге – 4:2 (0:2).

Стријелци за Даниловграђане су били Ирфан Шахман у 57, Бакрач у 70,  Јамамото у 73. и Дијаш у 90+2 минуту, док су голове за Љешкопољце постигли Владимир Бољевић у 12. и Лука Мараш у 14. минуту.

Владимир Бољевић је у 12. минуту потврдио звање мајстора за прекиде. Искусни везњак је из слободног ударца са 18 метара погодио рашље и довео госте у вођство.

Спорна ситуација виђена је само 60 секунди касније.

Шпиц Даниловграђана Иван Вуковић је центрирао са десне стране, лопта је погодила Кеиту Сузукија у руку, која је била одвојена од тијела, али је Јапанац био у клизећем старту, окренут леђима ка противнику.

Судија Никола Дабановић је досудио само корнер, након којег су „жути” јурнули у контру, коју је прецизним ударцем завршио Лука Мараш за 0:2.

Домаћи су били практично бепопасни до 57. минута, када је Ирфан Шахман са 15 метара послао лопту по земљи уз ближу стативу и смањио на 1:2.

Само два минта касније могли су изабраници Срђана Никића до изједначења.

Јамамото се одлично убацио из позадине и покушао главом у паду, тик поред стативе.

Узвратио је на другој страни Бољевић, удрарцем са 17 метара, након дуплог паса са Жарком Поповићем, али је Марко Кордић био сигуран на голу.

Могли су потом Арихиро Сентоку и Андреј Бајовић да закључе меч у корист тима Ненада Вукчевића.

Ипак, били су непрецизни из непосредне близине.

Казна за промашаје је брзо стигла.

Бразилац Вилијан је у 70. минуту центрирао из „слободњака” са десне стране на петерац, а Милош Бакрач главом матирао Николу Ивезића.

Само три минута касније домаћи су дошли до тоталног преокрета.

Искусни Иван Вуковић је практично са истог мјеста са којег је центрирао Вилијан, послао заврнуо лоту на седам метара, а Јамамото је из трка послао под пречку – 3:2.

Одличну партију Вилијан је крунисао у другом минуту судијске надокнаде, када се одлично убацио у празан простор на додавање Илије Тучевића и рутински, по земљи, послао лопту у мрежу за коначних 4:2.

У првом мечу суботњег програма, Рудар је савладао Зету 2:0 (0:0).

Пљевљаци су до треће везане побједе у сезони дошли головима Душана Живковића у 57. минуту из једанаестерца и Сураке Закарије, 10 минута касније.

Оба тима су у првом полувремену имала по једну шансу.

У 14. минуту је нападач домаћих Никша Вујановић прошао са десне стране ка шеснаестерцу, тукао по средини, а голман Голубовчана Александар Караџић интервенисао.

Изабраници Драгољуба Ђуретића су стопостотну шансу пропустили у 30. минуту.

Огњен Ђиновић је преварио чувара на лијевој страни, центрирао на петерац, а Иван Вукчевић главом погодио пречку.

Пљевљаци су кренули агресивније након одмора.

Заракарија је у 49. минуту центрирао са десне стране, Вујановић шутирао из трка и погодио спољни дио мреже.

Минут касније је искоса покушао Огњен Гашевић, али је Караџић био опрезан.

Голман Зете није могао ништа да уради у 57. минуту.

Млади чувар мреже је „прочитао” да ће Душан Живковић са бијеле тачке шутирати у доњи лијеви угао, али је остао „кратак”.

Претходно је у казеном простору оборен Иван Бојовић.

Грешку дефанзиваца гостију у 67. минуту, Закарија је искористио да дуплира предност Рудара.

Ђиновић је вратио ризичан и непрецизан пас Звонку Цеклићу, интернационалац из Гане је прихватио лопту и послао је кроз ноге Караџићу.

Зећани су се тек од 75. минута ослободили притиска домаћих.

Повратник у екипу из Голубоваца, Марко Бурзановић је у 76. минуту показао какав је мајстор.

Добро се снашао у казененом простору ривала, упослио Ђорђија Вукчевића, а резервиста са пет метара шутирао право у голмана Јасмина Аговића.

Могли су домаћи у 84. минуту до трећег гола.

Илија Вујовић је упослио Закарију који се у пријему ослободио ривала, затим тукао снажно, Караџић одбио.

На одбитак је натрчао Гашевић, али је шутирао у Срђана Крстовића.

Добро су домаћи комбиновали три минута касније, када је Лазар Вучићевић послао лопту у простор за Милоша Зечевића.

Популарни Микац је ипак отишао сувише укосо и Караџић је интервенисао.

Вукчевић је у последњем минуту покушао да постигне почасни гол за Зету.

Нападач гостију је ипак био предалеко од гола, тако да је његов ударац главом био лак плијен за Аговића.

Језеро је у петак изненадило Будућност у Подгорици (0:1).

У недјељу од 18 часова играју Сутјеска и Петровац, док ће у 19 сати осму рунду затворити Дечић и Морнар.

19. april 2024 10:43