Са меча Наполи - Фиорентина / - Фото: Наполи/Твитер
10/04/2022 u 16:58 h

Виола саплела Наполи у борби за Скудето, Аталанта изгубила од Сасуола

Фудбалери Наполија поражени су на свом стадиону од Фиорентине 3:2 у дерби мечу 32. кола италијанске Серије А

Наполитанци су овим поразом себи итекако смањили шансе у борби за шампионску круну.

Фиорентина је повела у 29. минуту када је погодио Николас Гонзалес.

Домаћи тим је успио да поравна преко Дриса Мертенса у 58. минуту коме је асистирао Виктор Осимен.

Ипак, Виола је поново повела само осам минута касније преко Џонатана Иконеа, а на 3:1 повисио је Артур Кабрал у 72. минуту.

Домаћи су успјели да дођу до 3:2 преко Виктора Осимена у 84. минуту, али је то био и коначан резултат утакмице.

Наполи сада има 66 бодова на трећем мјесту, колико има и другопласирани Интер, док лидер Милан има 67. И Интер и Милан имају по меч мање у односу на Наполи.

Виола је седма са 53 бода.

Аталанта је на гостовању Сасуолу поражена са 2:1. Голове за домаћу екипу постигао је Хамед Жуниор Траоре у 24. и 61. минуту, док је стријелац за Аталанту био Луис Муријел у 93.

Аталанта је осма и има 51 бод, док је Сасуоло на деветој позицији и има пет бодова мање.

У истом термину одигран је још један дуел, а Удинезе је као гост надиграо Венецију са 2:1.

05. maj 2024 09:03