Mirko Vučinić
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Vučinić uoči gostovanja Slovačkoj: Nema lakih i teških utakmica
(Od našeg izvještača iz Košica)
Junski prozor predviđen za odigravanje prijateljskih mečeva, naša najbolja fudbalska reprezentacija završiće sjutra u Slovačkoj. Crnogorski fudbaleri doputovali su danas u Košice, gdje će protiv domaće Slovačke odigrati svoj drugi meč u četiri dana. A prvi, protiv Bugarske, odigran u Plovdivu prije par dana su dobili sa 1:0. Nekako se stekao utisak da su Bugari lakši rival od Slovačke, međutim, selektor „sokola“ Mirko Vučinić smatra da protivnike na treba dijeliti na lake i teške.
-Nema težih ili lakših mečeva, u svaki ulazimo s istom željom i borbom. Želimo da sprovedemo ono što smo radili na treninzima, imperativ je da to ispoštujemo. Volim kada držimo loptu u posjedu, kada igra kreće od golmana, probaćemo i protiv Slovačke da bude tako. Protiv ozbiljnog rivala vidjećemo koliko i što možemo – rekao je Mirko Vučinić na konferenciji za novinare u Košicama.
U duelu sa Bugarskom na terenu je bilo 19 igrača, mešu kojima i dvojica iz „Meridianbet“ 1. CFL – Andrija Ražnatović i Balša Sekulić. Vučinić je zadovoljan kako su njih dvojica odradila posao.
-Zadovoljan sam igračima iz naše lige. I Ražnatović i Sekulić, koji je dao i gol, dobro su se pokazali. Za sve važi isto – može da se pogriješi, ali ne smiju da izostanu trka, volja, želja, borba za dres Crne Gore.
Slovačke novinare je zanimali Nikola Krstović i Viktor Đukanović. Krstović je prije odlaska u Italiju bio najbolji napadač u slovačkoj ligi (nosio dres Dunajske strede), dok je Đukanović sada nastupa u ovoj ligi.
-Nadam se da će se Krstović brzo vratiti jer je i te kako bitan za ovu reprezentaciju. Đukanović je u Plovdivu pokazao veoma dobru partiju. Borio se za tim, bio u službi ekipe trkom i borbom, više sam nego zadovoljan ne samo njegovom, nego igrom cijele ekipe.
Selektor Slovačke Vladimir Vajs je na konferenciji za novinare njegove reprezentacije u superlativu govorio o Mirku Vučiniću.
-Možda je Vajs htio da me omekša – kroz osmjeh je rekao Vučinić i nastavio: - Sigurno da prijaju riječi hvale od kolege, ovo je moj početak i trudim se da što više radim jer imam još mnogo da učim. Iz dana u dan trudim da upijem što više znanja analizirajući treninge i utakmice.
Koliko se razlike priprema obve utakmice u odnosu na onu sa Bugarima?
-Razlikuje se priprema za meč jer smo sad imali manje vremena nego pred Bugarsku. Po svemu ostalom - utakmica kao i svaka druga. Ne gledam ime protivnika, važni su mi moji momci. Svakako, s velikim respektom prema rivalu smo došli ovdje. Najvažnije je da momci istrče na teren s istim pristupom kao od prvog dana kad sam postao selektor, da pokažu ono što demontriraju na treninzima.
U odnosu na duel sa Bugarskom, Vučinić je opet najavio promjene u ekipi.
-Biće promjena, izaći će mnogo drugačiji tim. Tačnije, biće šest-sedam novih igrača.
Uoči ovog duela, Slovačka je igrala sa Maltom i do pobjede od 2:1 stigla golom u 97. minutu.
-Gledao sam meč Slovačke sa Maltom, rezultat može da zavara jer su imali mnogo šansi koje nijesu realizovali. Zapalo mi je za oko da su mnogo opasni u tranziciji, tako su dali prvi gol, stvorili su mnogo šansi po osvojenoj lopti.
Po njegovim riječima, lijepo je pobjeđivati, ali najvažnije je ne letjeti visoko, nego biti čvrsto na zemlji.
-Nijesmo ništa uradili iako smo pobijedili u gostima poslije duže vremena. Moramo da budemo svjesni sebe, ali nadam se i da počnemo da se navikavamo na pobjede – istakao je Vučinić.
Na pitanje čime bi bio zadovoljan nakon meča u Košicama, selektor Crne Gore je odgovorio:
-Bio bih zadovoljan prije svega sa borbom – istakao je Mirko Vučinić.
Sjutrašnja utakmica između Slovačke i Crne Gore počinje u 18:30 sati.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU