
Nakon što je nedavno okončao saradnju sa kuvajtskim Al Kadisijem, Petrović je potpisao ugovor sa Al Džafrom, ekipom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Radi se o ekipi koja je prošle sezone izborila opstanak u najelitnijem klupskom društvu te zemlje.
Podsjećamo, Petrović je ut Al Kadisi u karijeri samostalno vodio Viljem II, Boavistu, Den Hag, Al Šab, RKC Valvajk, Botev iz Plovdiva i Zrinjski, dok je kao pomoćnik radio u Fejenordu, Vest Hemu, Anžiju i Snaderlendu, pio je pomoćnik Diku Advokatu na klupi reprezentacije Srbije, a potom je radio i u selekciji Iraka, najprije kao pomoćnik, a onda i selektor.
Željku će u Emiratima pomagati Milivoje Novović, nekadašnji strateg Iskre i pomoćnik Nikole Rakojevića u mladoj reprezentaciji Crne Gore.