Fudbaleri Zvezde / - FOTO: FK CRVENA ZVEZDA
15/09/2022 u 20:38 h
DAN portalDAN portal

Zvezda izgubila u Turskoj, pobjeda Junajteda u Moldaviji, katastrofa Lacija

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na gostovanju Trabzonu 2:1 u 2. kolu grupe H Lige Evrope

Crveno-bijeli su tako nakon poraza od Monaka na startu takmičenja doživjeli još jedan neuspjeh.

Šampion Turske poveo je u 16. minutu kada je pogodio Marek Hamšik.

Zvezda je koliko toliko uspostavila ravnotežu posle primljenog gola, ali je onda ostala sa igračem manje u 63. minutu kada je drugi žuti karton dobio King Kangva.

Trabzon je samo pet minuta kasnije stigao do 2:0 pogotkom Trezegea.

Beograđani su i sa igračem manje uspjeli da postignu gol i to u 89. minutu kada je pogodio Veljko Nikolić, ali do kraja nisu uspjeli da ponovo ugroze protivnika.

U istoj grupi Ferencvaroš je nadigrao Monako kao gost 1:0.

Mančester junajted je u okviru grupe E pobijedio Šerif u Moldaviji 2:0 golovima Džejdona Sanča u 17. i Kristijana Ronalda u 39. minutu. U toj grupi odigran je i meč između Real Sosijedada i Omonije, a domaćin je slavio 2:1.

Lacio je u okviru grupe F doživio pravu katastrofu na gostovanju Mitjilandu izgubvši čak 5.1. U toj grupi odigran je još jedan meč i to između Fejenorda i Štirma, a Fejenord je slavio sa 6:0.