Дуел Зорана Николића и Томаса / -Фото: АБА лига
Д.М.Д.М.

АБА лига: Будућност Воли лако и убједљиво савладала Крку

Подгоричани одиграли одличан меч, свих 40 минута су диктирали ритам

Нису кошаркаши Будућност Волија дозволили изненађење у Новом Месту.

Лако и убједљиво су савладали Крку у мечу у коме су свих 40 минута водили и контролисали дешавања на терену и задржали трећу позицију.

Утакмица је одлучена у финишу првог полувремена, када је Един Атић погодио за плус 23 (22:45).

Добро су „плави“ отворили меч, повели су 5:0, потом потом 15:3, 22:7, 24:9.

Затварали су сјајно рекет, а пуштали су домаће играче да шутирају тројке, али су од шест погодили само једну, па отуда и вођство на крају прве дионице од 24:11.

Добра игра Подгоричана и у других 10 минута. Лако су проналазили пут до коша „фармацеута“, а са друге стране су били агресивни у одбрани.

Предност је ишла до плус 23, а на полувремену је било плус 19 (49:30).

И у наставку сигурна игра „плавих“, који нису дозвољавали домаћину да смањи заостатак на мање од 20 разлике.

Највећу предност на утакмици имали су у 26. минути, када је Атић погодио за 62:36.

Задовољни високим вођством, Подгоричани су у финишу смањили ритам, што је домаћин искористио и ублажио пораз.

Овим поразом, Крка се сели у АБА 2 лигу, јер Сплит има двије побједе више и бољи међусобни скор.

Крка – Будућност Воли 72:84 (11:24, 19:25, 14:20, 28:15)

Ново Место – Дворана: „Леон Штукељ“. Гледалаца: 400. Судије: Радојковић, Терлевић, Круљац (Хрватска).

Крка: Стергар 4 (6-4), Стипчевић 13 (2-1), Шпан 2, Ставров 11, Медвед, Стипаничев 9 (2-1), Шкедељ 9 (2-2), Л. Лапорник 2, М. Лапорник 9, Мацура 7 (6-3), Томас 6.

Будућност Воли: Кобс 4 (1-1), Атић 15, Мицов 4, Баровић 5 (2-1), Д. Николић 3, Таролис 9 (6-4), З. Николић 12, Јагодић-Куриџа 8 (2-2), Дробњак 5, Поповић 10 (5-5), Пери 9.

17. maj 2024 12:03