Кендрик Пери / -Фото: АБА лига
27/03/2022 u 22:59 h
Д.М.Д.М.

АБА лига: Будућност Воли лако савладала Цибону

Подгоричани од старта играли сигурно и гости нису имали ни минимум шанси да направе изненађење

У мечу у коме нису имали право на грешку, кошаркаши Будућност Волија одиграли су од старта добро и лако савладали Цибону. На тај начин прекинули су низ од три везана пораза у АБА лиги, вратили се на побједнички пут и наставили борбу за треће мјесто на крају лигашког дијела сезоне. Александар Џикић је на располагању имао 11 играча, меч су пропустили Суад Шеховић, Ди Џеј Сили и Вили Рид.

"Плави" су од старта кренули агресивно у одбрани, мирно и сигурно у нападу, па су средином прве дионице већ имали двоцифрену предност (16:5), коју су повећали до краја тог дијела игре (27.14).

И у другој четвртини добра игра Подгоричана, предност је у неколико наврата била плус 16, колико је било и на полувремену (48:32).

Већ тада је било јасно да бодови остају у Црној Гори, а до краја је једина дилема била коначан резултат.

Кендрик Пери је меч завршио са 18 поена и шест асистенција. Џастин Кобс, Един Атић, Данило и Зоран Николић, као и Петар Поповић су дали по 10. Код Цибоне, Матео Дрежњак је убацио 16, а Нејтан Руверс 10.

Будућност Воли – Цибона 90:65 (27:14, 21:18, 20:17, 22:16)

Подгорица – Дворана: "Морача". Гледалаца: 600. Судије: Пукл (Словенија), Јовчић (Србија), Никшић (БиХ).

Будућност Воли: Кобс 10, Атић 10, Мицов, Баровић 3 (2-1), Д. Николић 10 (1-1), Таролис 4, З. Николић 10 (8-2), Јагодић-Куриџа 8 (2-2), Дробњак 7, Поповић 10 (3-2), Пери 18 (5-5).

Цибона: Попић, Радовчић 12, Пркачин 8 (5-4), Вилдоза 6 (4-2), Мајцунић, Новачић, Гњидић 3, Бранковић 7, Дрежњак 16, Руверс 10 (2-2), Накић 3.

18. maj 2024 14:54