Мицов и Тасић / -Фото: АБА лига/Ивица Веселинов
Д.М.Д.М.

АБА лига: Будућност Воли опет побиједила ФМП и пласирала се у полуфинале

Наредни ривал Подгоричана биће Партизан

Будућност Воли се пласирала у полуфинале плеј-офа АБА лиге, гдје је чека Партизан. "Плави" су други пут у овој серији, а четврти пут ове сезоне славили против ФМП-а.

Према очекивањима, меч је био узбудљив, а на крају су се радовали гости, мада почетак није био обећавајући.

-Утакмица је била тешка, као што смо и очекивали, као и што су биле све са њима ове сезоне. Да би их дибио мораш да "мечираш" њихов таленат, жељу и енергију. У тренуцима када смо то радили, било је уреду. У тренуцима када нисмо радили на довољном нивоу, није било у реду, причам резултатски. Отишли смо у полуфинале АБА лиге, гдје су нас сви очекивали по дифолту и мени је много драго што смо играли овако против ФМП-а и показало се да је проширење плеј-офа исправно - рекао је након меча Александар Џикић, тренер "плавих".

"Пантери" су у 3. минуту имали предност од 12:0, а прве поена за Подгоричане дао је Џастин Кобс са линије пенала (12:3). ж

То је раздрмало екипу, па су у завршници прве дионице преокренули (23:25), поенима Филипа Баровића.

У других 10 минута игра кош за кош, а финиш је припаo домаћину, који је на полувремену имао плус шест (46:40).

Гости су брзо стигли предност ривала и онда до краја велика борба. ФМП је у 36. минуту имао предност од 70:68, а одговорили су "плави" серијом 2:9 за 72:77, чиме су и дефинитивно срушили отпор домаћина.

ФМП - Будућност Воли 74:79 (25:25, 21:15, 10:19, 18:20)

Београд - Дворана: "ФМП Арена". Гледалаца: 2.000. Судије: Пукл (Словенија), Хордов (Хрватска), Хаџић (Хрватска).

ФМП: Невелс 7, Павићевић 2, Вујичић 4 (2-2), Џонс 9, Шарановић, Тасић 17 (4-3), Радоњић 14 (5-4), Изунду 10 (3-2), Симовић 5, Неранџић 2, Степановић 4, Манојловић.

Будућност Воли: Кобс 16 (10-10), Атић 7 (2-2), Шеховић, Мицов 12, Баровић 8 (4-2), Д. Николић 6 (1-1), Сили 7, З. Николић 4 (2-2), Јагодић-Куриџа 11 (4-3), Дробњак, Поповић 2, Пери 6 (4-3).

18. april 2024 19:18