30/04/2022 u 23:26 h
Д.М.Д.М.

АБА лига: ФМП намучио Будућност Воли

"Плави" трећи пут ове сезоне добили тим из Железника

Будућност Воли је савладала ФМП на старту плеј-оф серије, али је морала да стријепи практично до самог краја. Гости су показали да нису случајно у доигравању и у реваншу ће бити још опаснији ривал.

-Побиједили смо и то се памти. Одређени дијелови игре су били добри, одређени лоши. Тешко је играти против тима који је потпуно опуштен. Дошли су без Џонса, вратио се Невелс, па су неки други играчу узели тежиште у нападу. Доста су играли зоне, а ми смо се спремали за зону и зонски пресинг. Правили смо отворене шутеве, неке смо дали, неке промашили. Можемо и морамо боље у сриједу - рекао је након меча Александар Џикић, тренер Подгоричана.

"Плави" су добро почели, водили су од старта и у финишу прве дионице било је 24:11. У другој су чували предност и на одмор отишли са плус девет (36:27). Када је Ди Џеј Сили погодио тројку за 42:32 у 23. минуту, чинило се да Подгоричани полако ломе отпор ривала.

Од тога, међутим, није било ништа. "Пантери" су направили серију 8:18, чиме су стигли до изједначења (50:50). Средином посљедњег периода су серијом 0:6 преокренули на 59:60. Услиједио је одговор Будућност Волија, серијом 10:0 се одлијепила на 69:60, али се упорни гости нису предавали.

Минут и 10 секунди прија краја пришли су на 69:68. Џастин Кобс је погодио једно од два бацања, а у наредном нападу ФМП-а непрецизан је био Марко Радоњић. Муке домаћих играча и навијача скратио је тројком Марко Јагодић-Куриџа за 73:68 и повратка за госте више није било.

Будућност Воли - ФМП 76:70 (24:14, 13:15, 15:21, 24:20)

Подгорица - Дворана: "Морача". Гледалаца: 2.000. Судије: Недовић (Словенија), Радојковић (Хрватска), Мајкић (Словенија).

Будућност Воли: Кобс 18 (8-7), Атић 8, Шеховић, Мицов 2, Баровић 9 (1-1), Д. Николић 5, Сили 11 (1-1), З. Николић 2 (4-0), Јагодић-Куриџа 7 (2-2), Дробњак, Поповић 9 (6-5), Пери 5 (2-2).

ФМП: Невелс 3, Павићевић 7 (2-0), Вујичић 6, Шарановић, Тасић 16 (4-2), Радоњић 15 (1-1), Изунду 3 (2-1), Симовић, Нeранџић 7 (4-2), Степановић 13, Манојловић, Лекић.

19. april 2024 11:22