АБА лига: Пораз Морнара од Партизана

"Црно-бели" оправдали улогу фаворита

Партизан је оправдао улогу фаворита против Морнара, па је уписао 20. побједу у регионалном тамичењу ове сезоне.

Са друге стране, Барани су уписали 14. пораз.

„Црно-бели“ су од страта диктирали ритам, погађали су из свих позиција, док су се гости мучили у нападу, па отуда и плус 12 на крају прве дионице (23:11).

Добра игра Партизана и у другој четвртини, па је у самом финишу на семафору стајало 39:22.

На велики одмор се отишло са резултатом 43:30.

У наставку су играчи Морнара играли боље, смањивали су у неколико наврата заостатак на једноцифрен број, али даље од тога нису могли.

Нада у изненађење се појавила у 34. минуту, када је Сеад Шеховић погодио уз додатно за 72:66.

Међутим, услиједио је одговор домаћина, серија 11:5 их је одвела на 83:71 и рутински завршетак меча.

Партизан – Морнар 95:83 (23:11, 20:19, 24:27, 28:26)

Београд – Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 3.500. Судије: Драгојевић (Црна Гора), Милојевић (Србија), Нешић (БиХ).

Партизан: Пантер 16, Вукчевић 8, Ледеј 24 (4-4), Загорац 3, Аврамовић 7 (2-2), Копривица 6 (2-2), Смаилагић 14 (6-4), Мур, Глас, Лесор 4 (6-2), Трифуновић 5, Мадар 8.

Морнар: Михаиловић 25 (8-8), Мићовић 12, Јеремић 6, Живановић 13 (3-1), Шеховић 10 (1-1), Смит 4, Ракочевић, Лазић, Весковић, Миковић, Врањеш 3, Мозли 10 (4-2).

27. april 2024 03:38