Детаљ са меча / -Фото: АБА лига
09/04/2022 u 20:52 h
Д.М.Д.М.

АБА лига: СЦ Дерби се реванширао Морнару

"Студенти" доминирали током читавог меча, у једном тренутку су имали 29 поена вишка (61:32)

СЦ Дерби је успио са каматом да се реваншира Морнару за пораз из првог дијела сезоне.

Сем уводних неколико минута, „студенти“ су доминирали и заслужено су стигли до побједе.

Са друге стране, Барани нису могли да се препознају, посебно у првох 20 минута.

Од старта је Морнар имао предност, водио је 9:4, потом 12:9 и ту је стао.

До краја прве дионице гости су направили серију 20:1 и стекли 16 поена вишка (13:29).

У другом периоду ништа ново. Гости су контролисали дешавања на терену.

Имали су предност од преко 20 поена, а највећа је била у 18. минуту када је Ерик Нил погодио тројку за 23:49.

На старту другог полувремена Кенан Камењаш је поентирао за плус 29 (32:61), што је била и највећа предност коју је СЦ Дерби имао на мечу.

Након тога Морнар се пробудио, заиграо је боље и успио је да приђе на 71:80, али даље од тога није могао.

Морнар – СЦ Дерби 82:88 (13:29, 16:25, 32:26, 21:8)

Бар – Дворана: „Тополица“. Гледалаца: 300. Судије: Радојковић (Хрватска), Стефановић (Србија), Пецељ (Србија).

Морнар: Михаиловић 23 (7-5), Мићовић 4 (4-4), Јеремић 23 (9-9), Живановић 12, Шеховић 6, Ракочевић, Марљукић 2, Весковић, Врањеш 4 (2-2), Мозли 8.

СЦ Дерби: Нил 8, Меги 14, Павлићевић 4 (3-1), Славковић 2, Хаџибеговић 7, Вујисић 2, Баћовић, З. Ивишић, Т. Ивишић 6, Едвардс 11, Илић 9 (2-1), Камењаш 25 (7-5).

20. april 2024 13:34