Aleksander Balcerovski

Aleksander Balcerovski

-FOTO: KK BARSELONA

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Balcerovski novo pojačanje Barselone

Poljak potpisao ugovor na dvije godine

Barselona je ozvaničila dolazak poljskog centra Aleksandera Balcerovskog, koji je sa katalonskim velikanom potpisao ugovor do 30. juna 2028. godine.

Dvadesetpetogodišnji košarkaš, visok 216 centimetara, stiže u Blaugranu kao slobodan igrač nakon što je raskinuo saradnju sa Unikahom iz Malage. Balcerovski će pojačati centarsku liniju Barselone, donoseći kvalitet i čvrstinu u reketu na obje strane terena.

Iako ima tek 25 godina, iza sebe već ima impresivnu kolekciju trofeja. Tokom karijere osvojio je Evrokup (2023), Evroligu (2024), prvenstvo Grčke (2024), dva FIBA Interkontinentalna kupa (2024. i 2025), Superkup Španije (2024), FIBA Ligu šampiona (2025) i Kup kralja (2025), nastupajući za Gran Kanariju, Panatinaikos i Unikahu.

Rođen je 19. novembra 2000. godine u poljskom Švidnici, a prema pravilima ACB lige vodi se kao domaći igrač zahvaljujući godinama provedenim u Gran Kanariji. Riječ je o pokretnom centru odlične tehnike, koji se ističe kvalitetnim blokovima, atletskim sposobnostima i sigurnom realizacijom pod košem. Pored igre u reketu, posjeduje i pouzdan šut za tri poena.

Balcerovski je prve košarkaške korake napravio u Gorniku iz Valbžiha, a već sa 13 godina preselio se u Gran Kanariju kako bi nastavio razvoj. Nakon što je prošao sve mlađe kategorije, za prvi tim debitovao je sa svega 17 godina.

U sezoni 2018/19 upisao je i prve minute u Evroligi, dok je već dvije godine kasnije postao standardan član rotacije Gran Kanarije u ACB ligi. Za najboljeg mladog igrača Evrokupa proglašen je 2021. i 2023. godine, a upravo te druge sezone predvodio je tim do osvajanja trofeja nakon pobjede nad Turk Telekomom u finalu.

Tokom četiri sezone u Evrokupu odigrao je 46 utakmica uz prosjek od 7,5 poena i 3,3 skoka po meču.

Sjajne partije u Španiji donijele su mu transfer u Panatinaikos, gdje je u sezoni 2023/24 osvojio Evroligu. Grčki velikan je u finalu savladao Real Madrid, dok je Balcerovski tokom takmičenja nastupio na 24 utakmice.

U istoj sezoni stigao je i do titule prvaka Grčke, nakon što je Panatinaikos u finalnoj seriji plej-ofa preokrenuo zaostatak od 0:2 i sa 3:2 bio bolji od Olimpijakosa.

Prije dolaska u Barselonu proveo je jednu sezonu u Unikahi iz Malage, za koju je odigrao 68 utakmica u ACB ligi. Sa klubom je osvojio Superkup Španije 2024. godine, Kup kralja 2025, kao i FIBA Ligu šampiona, gdje je Unikaha u finalu savladala Galatasaraj.

Na svoj konto dodao je i dva FIBA Interkontinentalna kupa, osvojena 2024. i 2025. godine, čime je dodatno obogatio već impresivnu kolekciju trofeja.

Dolaskom Balcerovskog, Barselona je dobila mladog, ali već dokazanog centra sa bogatim međunarodnim iskustvom, koji bi u narednim sezonama trebalo da bude važan adut u borbi za domaće i evropske trofeje.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Komentari ()

IZBOR UREDNIKA