Подгоричани оправдали улогу фаворита / - фото: КК Будућност Воли/Филип Филиповић
06/06/2021 u 18:40 h

Будућност рутински до прве побједе

Актуелни шампиони Црне Горе савладали Ловћен на отварању полуфинала плеј-офа Прве А лиге

Кошаркаши Будућности оправдали су улогу фаворита против Ловћена у првом мечу полуфинала плеј-офа Прве А црногорске лиге (103:73).

Од почетка ни једни ни други нису превише бриге водили о одбрани.

Бек домаћих Федор Жугић је показао таленат, његови саиграчи су играли лепршаво па је у шестом минуту на семафору писало 20:9.

Тада се разиграо крилни центар Милош Поповић и гости су полако почели да топе заостатак, да би тројком Младена Грушановића изједначили на 29:29 у другом минуту друге четвртине.

Био је то „плавима” позив за буђење.

Одговорили су изабраници Дејана Милојевића серијом 9:0 (38:29).

Ловћен је послије тога прилазио, али није могао да угрози домаће.

Након одмора је на паркету постојала само Будућност.

Домаћи су први пут максималних 30 поена вишка имали на минут и 50 секунди прије краја утакмице, када је Данило Николић погодио за 101:71.

Касније је Лука Митровић поставио коначних 103:73.

Подгоричане је до прве побједе у овогодишњем плеј-офу предводио Никола Ивановић са 15 поена, Жугић и Данило Николић су убацили по поен мање, док су Амадео Дела Вале и Петар Поповић постигли по 13.

Двоцифрени су били још Зоран Николић и Лука Митровић са по 10 поена.

Мелвин Еџим није улазио у игру.

Код Цетињана је Милош Поповић испоручио 23 поена, Машан Врбица је убацио 16, а двоцифрен поентерски учинак је имао још Ноа Старки, са 14.

Други меч је на програму у уторак на Цетињу, гдје Будућност има прву меч лопту за пласман у финале.

19. april 2024 05:12