Вили Рид / - Фото: КК Будућност
13/02/2022 u 18:41 h

Будућност рутински против Меге за наставак побједничког низа

Кошаркаши Будућност Волија савладали су Мегу у "Морачи" са 83:69 у мечу 20. кола регионалне АБА лиге

Изабраници Александра Џикића одиграли су јако добар меч и заслужено надиграли гостујући састав осветивши им се за пораз у првом дијелу сезоне.

Будућност је у нападачком смислу била одлична у првој четвртини јер су тај период "Плави" добили резултатом 27:16.

Добар нови игре подгорички састав задржао је и у другом периоду, па су домаћи на полувремену водили резултатом 49:37.

Разгоропадила се Будућност у трећем периоду, константно подизала предност, па је пред одлучујући квартал водила резултатом 72:50.

Гости су у самом финишу меча успјели да спусте разлику и ублаже пораз, а Будућност је овом побједом дошла до 14. тријумфа у сезони уз три пораза.

Мега је на скору 8 - 11.

Будућност су до побједе водили Марко Јагодић Куриџа и Петар Поповић са по 15 поена, а Вили Рида је додао 13.

У пораженој екипи најбољи је био Карло Матковић са 17 поена, док је Самсон Рузенцев додао 16.

27. april 2024 02:53