Са меча Виртус - Будућност / - Фото: Виртус Болоња
01/02/2022 u 22:35 h

Будућност срушила Виртус у Болоњи

Кошаркаши Будућност Волија савладали су Виртус у Болоњи 68:62 у мечу 12. кола Еврокупа

"Плави" су дошли до великог тријумфа на паркету једног од најјачих тимова у Еврокупу.

Изабраници Александра Џикића сада имају скор од осам побједа и четири пораза, док је Виртус на скору 6 - 5, уз један меч мање.

Будућност је одлично играла у првој четвртини, све је добро функционисало и у одбрани и у нападу, па су "Плави" тај период добили 19:13.

Подгоричани су били доста добри и у другом периоду, одржавали предност, а на полувремену су водили 34:30.

И трећа четвртина је била прилично неизвјесна, опет се играло кош за кош, а Будућност је успјела да одржи предност пред последњи период 50:47.

Јако добро "Плави" су ушли у последњи период, подизали предност и у једном моменту имали плус 10. Вратио се домаћи тим у самом финишу, стигао на минус два, али је Будућност одржала предност и успјела да дође до велике побједе.

Будућност је до тријумфа водио одлични Петар Поповић са 23 поена, док је Един Атић имао девет. По осам су постигли Џастин Кобс и Кендрик Пери.

Код Виртуса се истакао Мохамаду Жаите са 19 поена, а Ајзеа Крдинер је имао три мање.

04. maj 2024 08:58