Детаљ са меча / -Фото: КК Будућност Воли
03/06/2022 u 23:03 h
Д.М.Д.М.

Будућност Воли близу одбране титуле

Подгоричани савладали Морнар у трећем мечу финале плеј-офа и у недјељу имају шансу да освоје трофеј

Кошаркаши Будућност Волија налазе се на корак од одбране титуле. У трећем мечу финала плеј-офа савладали су Морнар, па ће у недјељу у дворани "Тополица" имати прилику да ставе тачку на ову сезону. Добро је домаћин почео меч, средином прве дионице имао је плус седам (18:11).

Тада се буде Барани, праве серију 2:9 и стижу до изједначења, након поена Григорија Ракочевића. На крају првих десет минута било је 24:24. Друга дионица донијела је велику борбу и резултатску клацкалицу. Екипе су се смјењивале у вођству, а захваљујући Џастину Кобсу, Подгоричани су на велики одмор отишли са минималном предношћу (47:45).

Серијом 11:3 на почетку другог полувремена, Будућност Воли је први пут стигла до двоцифрене предности (58:48), а потом и тројком Суада Шеховића било је максималних плус 13 (64:51). Гости се, међутим, нису предавали, серијом 0:11 успјели су да ухвате прикључак и приђу на минус два, а играо се 29. минуту (64:62). У одлучујућу дионицу, "плави" су ушли са седам поена вишка (71:64).

Опет је успио домаћин да се одлијепи (77:68), али гости су опет показали да су са седам "живота". Марко Јеремић је везао двије тројке за 77:74, што је натјерало Александра Џикића да затражи минут одмора. У наредном нападу, Марко Јагодић-Куриџа је погодио тројку, Донатас Таролис двојку за 82:74, па су домаћи кошаркаши могли лакше да дишу.

Гости су пријетили, покушавали да направе преокрет, а све дилеме је отклонио Таролис, кошем уз додатно за 88:78, а потом и блокадом над Александром Лазићем, који је имао зицер. Кобс је са 17 поена предводио домаћина, а пратили су га Игор Дробњак са 13, Таролис и Филип Баровић (11 скокова) са по 12. Двоцифрен је био и Шеховић (10). У редовима Барана. најрасположенији је био Јеремић са 23 коша, док се Владимир Михаиловић зауставио на 11. Недјељна утакмица у Бару игра се од 18 сати.

Будућност Воли - Морнар 88:78 (24:24, 23:21, 24:19, 17:14)

Подгорица - Дворана: "Морача". Гледалаца: 150. Судије: Војиновић (Никшић), Савовић (Подгорица), Вујичић (Херцег Нови).

Будућност Воли: Кобс 17, Шеховић 10, Баровић 12, Сили, Таролис 12, З. Николић 5, Јагодић-Куриџа 8, Дробњак 13, Поповић 2, Пери 9.

Морнар: Михаиловић 11, Мићовић, Јеремић 23, Живановић 4, Шеховић 7, Смит 8, Ракочевић 8, Лазић 9, Марљукић, Весковић, Миковић 4, Врањеш 4.

25. april 2024 23:16