Ди Џеј Сили / -Фото: КК Андора
19/04/2022 u 23:21 h
Д.М.Д.М.

Будућност Воли поражена од Андоре - Крај европског пута за Подгоричане

Екипа Александра Џикића дала свега три поена у посљедњих шест минута. Џастин Кобс утакмицу завршио без коша

Посљедњи чин на европској позорници, кошаркаши Будућност Волија одиграли су на Пиринејима. У мечу осмине финала Еврокупа поражени су од Андоре, захваљујући очајној игри у посљедњих пет, шест минута.

Домаћин, који игра очајно у Ендеса лиги, показао је да има квалитетан тим, који зна да казни грешке ривала, што су Подгоричани скупо платили.

"Плави" су били очајни у шуту за два поена - 30% (30-9), а и не памти се када је Џастин Кобс једну утакммицу завршио без поена, као што је то било у овој. Денис Сили није могао сам да носи свој тим, дао је 25 поена, али премало да се избјегне пораз.

Будућност Воли је добро почела, повела је од старта, а у 8. минуту било је 12:20, послије тројке Марка Јагодића-Куриџе. Услиједио је одговор Андоре, серија 11:2, донијела је преокрет (23:22).

У наставку су гости контролисали дешавања на терену, констатно водили и на велики одмор се отишло са резултатом 35:39. До средине треће дионице, Подгоричани су водили, а када је Сили погодио тројку за 44:47, Андора се разгоропадила. Направила је серију 14:2 и стигла до плус девет (58:49).

Серијом 2:10 на старту одлучујућег периода, "плави" су повели 60:61 и онда су стали. Нису имали рјешења у нападу, а на другој страни се разиграо Клевин Хана. Креирао је серију свог тима од 10:0 са двије тројке за 70:61 и повратка за Будућност Воли више није било.

У посљедњих шест минута, Подгоричани су дали свега три поена и то Петар Поповић иза линије 6,75 метара, а када је тако, онда другачији исход није ни могао да буде.

Хана је меч завршио са 21 поеном уз шест тројки из 10 покушаја. Коди Милер-Мекинтајер је додао 12. Осим Силија, само су Поповић и Јагодић-Куриџа били двоцифрени са по 11 кошева.

Андора - Будућност Воли 74:64 (23:26, 12:13, 23:12, 16:12)

Андора - Дворана: "Полиеспортиу Д‘Андора". Гледалаца: 1.200. Судије: Рижик (Украјина), Коромилас (Грчка), Рацис (Литванија).

Андора: Милер-Мекинтајер 12 (2-1), Паули 8 (2-2), Олумујива 7 (4-3), Љовет 3 (4-3, Хана 21 (1-1), Накић 2, Диањ 5 (8-5), Крафорд 5 (2-2), Колом 2, Јелинек 5, Артеага 4.

Будућност Воли: Кобс, Атић, Мицов 4 (2-2), Баровић, Д. Николић, Сили 25 (10-8), Таролис 2, З. Николић 6 (3-2), Јагодић-Куриџа 11 (2-2), Дробњак, Поповић 11 (2-2), Пери 5.

01. maj 2024 02:56