Sa meča u Ljubljani / - FOTO: CEDEVITA OLIMPIJA
29/01/2023 u 18:51 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Budućnost konačno zablistala, Cedevita Olimpija pala u Ljubljani

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Cedevita Olimpiju u gostima 80:58 u meču 17. kola regionalne ABA lige

Tim Vladimira Jovanovića odigrao je vjerovatnmo i najbolji meč u sezoni i došao do pobjede na jednom od najtežih gostovanja.

Budućnost sada ima skor od 11 pobjeda i šest poraza, dok je ljubljanska ekipa na skoru 12-4 uz jednu neodigranu utakmicu.

Tvrd meč bio je od samog starta, a Budućnost je prvu četvrtinu dobila rezultatom 17:14.

Uspjela je Cedeviza Olimpija da stigne Budućnost sredinom drugog perioda, ali su "Plavi" finiš četvrtine odigrali jako dobro, pa su na poluvremenu vodili 35:28.

Podgoričani su odlično odigrali treću četvrtinu, naročito njen drugi dio u kome su sjajno pogađali i stekli veliku prednost, pa su pred odlučujući kvartal vodili 66:50.

Rutinski su "Plavi" igrali u poslednjoj četvrtini, domaćin nije imao odgovor, pa je crnogorski šampion došao do ubjedljive pobjede.

Budućnost je do pobjede vodio Trej Bel Hejms sa 21 poenom, dok je Erik Grin dodao 12.

Kod Cedevita Olimpije se istakao Alen Omić sa 15 poena, a Jogi Ferel dodao 13 poena.

20. april 2024 08:03