Sa meča u Zadru / - FOTO: KK ZADAR/SIME ZELIC
19/11/2022 u 20:01 h
DAN portalDAN portal

Budućnost se vratila iz mrtvih i slavila posle drame u Zadru!

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Zadar u gostima 104:103 u sedmom kolu regionalne ABA lige

Izabranici Vladimira Jovanovića od starta meča su zaostajali, ali su na kraju u triler završnici uspjeli da slave i prekinu niz od dva poraza.

Od starta meča Zadar je bio bolji rival, vodio konstantno i prvi kvartal dobio prilično ubjedljivo 26:15.

Slična igra viđena je i u drugoj četvrtini, Zadar je održabvao prednost, a domaćini su na poluvremenu vodili 52:43.

Uspjela je Budućnost da u jednom momentu trećeg perioda priđe na samo minus dva (57:55), ali je zadar ponovo uzvratio, podigao prednost i pred odlučujuću četvrtinu vodio 81:70.

Uslijedila je drama u poslednjem periodu jer je Budućnost ponovo prišla na minus dva (89:87) sredinom četvrtine. Ipak, kao po receptu iz treće, domaća ekipa se ponovo odlijepila u finišu uz sjajnog Luku Božića.

Ipak, zahvaljujući greškama Zadra uslijedio je veliki preokret "Plavih" koji su na sedam sekundi do kraja došli do vođstva 104:103.

Imao je Zadar napad za pobjedu, ali je šut za trijumf promašio Ramljak i Budućnost je slavila.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Trej Bel Hejns sa 28 poena, Kameron Rejnolds je imao 19, a Petar Popović 16.

Kod Zadra je fantastičan bio Luka Božić sa 34 poena, dok je Antonio Jordano dodao 23.

25. april 2024 04:29