Са меча Звезда - СЦ Дерби / - Фото: АБА лига/Драгана Стјепановић
14/03/2022 u 19:40 h

Частан отпор "Студената" у Београду, Звезда славила у триојкашком обрачуну

Кошаркаши СЦ ДЕрбија поражени су у Београду од Црвене звезде 94:84 у последњем мечу 22. кола регионалне АБА лиге

Звезда је у мелу са подгорилчким саставом оправдала улогу фаворита и дошла до 18 тријумфа уз два пораза.

Студенти су на скору од од осам побједа и 12 пораза.

У првој четвртини СЦ Дерби је пружио сасвим добар отпор, био за петама Звезди, али су црвено-бијели тај период добили резултатом 24:19.

Звезда је у једном моменту у другој четвртини отишла и на плус 17, али је Дерби успио да се врати у самом финишу, ап је на полувремену резултат био 52:43 у корист домаћина.

Није се много тога промијенило ни у трећем периоду, домачи су одржавали предност и пред последњи период водили 69:56.

Подгоричка екипа реаговала је одлично у последњој четвртини и на половини периода дошла на само минус четири, 77:73.

Услиједио је након тога прави тројкашки обрачун, али еј Звезда захваљујући дужој клупи и искуству играча успјела да слави.

Звезда је на крају постигла 15 тројки, а Дерби пет мање.

Београђане је до тријумфа водио Никола Калинић са 23 поена, док је Огњен Добрић додао 18.

Код СЦ Дербија истакао се Кенан Камењаш са 20 поена, Флечер Меги је имао 13 поена, док је Ерик Нил додао 11.

20. april 2024 02:57