Баварци нису могли да зауставе Кенана / - фото: EUROLEGUE.NET
12/10/2021 u 21:20 h

ЦСКА нанијела први пораз Зениту у Евролиги

Трећи представник Русије, Уникс, великим преокретом против Бајерна дошао до прве побједе

Кошаркаши ЦСКА нанијели су Зениту први пораз (77:67) у руском дербију током првог дана дуплог програма Евролиге за ову недјељу.

„Армејци” су сигурно марширали, а једино што су гости из Санкт Петербурга успјели да ураде је да изједначе на 38:38 у трећој четвртини.

Изабраници Димитриса Итудиса су одговорили серијом 10:2 и држали меч под контролом.

Торнике Шенгелија је торпедовао госте са 33 поена.

Двоцифрен је у домаћем тиму био и Вил Клајбурн са 16.

Дојучерашњи кошаркаш Црвене звезде, Џордан Лојд је са 19 поена био једини расположен за игру у редовима Зенита.

Великим преокретом у трећој четвртини, кошаркаши Уникса су дошли до прве побједе у повратничкој сезони у најквалитетније европско клупско такмичење, док је Бајерн остао на нули (73:70).

Баварци су на старту треће дионице имали 16 поена предности (42:26), али су се тада домаћи распуцали и након серије 11:0 на старту последњег квартала дошли до првог вођства (51:50), рачунајући стартних 3:0.

Изабраници Андрее Тринкијерија су се борили, али су Ајзеа Кенан, Марио Хезоња и Лоренцо Браун наносили велику штету њиховој одбрани.

Екипа Велимира Перасовића је на 4,22 минута до краjа комплетирала серију 27:5 за двоцифрених 65:55.

Кенан је понио МВП признање са 21 поеном, Лоренцо Браун jе додао 17 , а Хезоња 15.