Favoriti poklekao u Golubovcima / -FOTO: RADIO TIVAT
10/03/2024 u 17:13 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Dečić iznenadio favorita iz Tivta

Tuzani u Golubovcima nanijeli Teodu tek treći ovosezonski poraz i to rezultatom 82:73 (19:10, 20:21, 21:21, 22:21)

Košarkaši Dečića iznenadili su Teodo u 16. kolu Prve A lige i neočekivano su u Golubovcima slavili rezultatom 82:73 (19:10, 20:21, 21:21, 22:21), nanijevši favorizovanim Tivćanima tek treći ovosezonski poraz.

Tuzani su bolje odigrali prvu četvrtinu, na kraju koje su imali devet poena razlike i to je, čini se bila odlučujuća prednost, pošto su preostale tri četvrtine protekle u izjednačenoj borbi i završene su ukupnim rezultatom 63:63. Interesantno je da su Tivćani u tri četvrtine ubacili isti broj poena - po 21.

Uspjeli su Tivćani da na 3.21 minuta prije kraja smanje na minus dva (69:71), ali više od toga nijesu mogli.

Najzaslužniji za tek petu pobjedu Tuzana bili su Pavle Titić sa 28 poena, 22 je ubacio kapiten Marko Koljevića a 13 Đorđe Marinović.

Kod Tivćana dvocifreni učinak imali su samo Nikola Tadić sa 22 i Filip Bakić sa 15 poena.