Novi tripl-dabl Jokića / -FOTO: TWITTER
12/05/2023 u 09:28 h

Denver slavio u Finiksu i plasirao se u finale Zapadne konferencije

Nikola Jokić zabilježio još jedan tripl-dabl za pamćenje - 32 poena, 10 skokova i 12 asistencija

Košarkaši Denver Nagetsa plasirali su se u finale Zapadne konferencije plej-ofa NBA lige. Izabranici Majka Melouna su kao gosti u "Futprint centru" u Finiksu savladali Sanse ubedljivim rezultatom 125:100 i tako sa 4-2 u pobjedama izborili plasman u narednu rundu. Još jednu fantastičnu partiju u redovima tima iz Kolorada pružio je srpski reprezentativac Nikola Jokić, zabilježivši još jedan tripl-dabl za pamćenje. Somborac je za 37 minuta upisao 32 poena, 10 skokova i 12 asistencija. Pored Jokića, odlične partije u pobjedničkoj ekipi pružili su Džamal Marej sa 26 poena, Kentejvijus Kaldvel-Poup je postigao 21, Brus Braun 13, a Majkl Porter junior 10 poena.

U Finiksu se istakao Kameron Pejn sa 31 poenom, Kevin Djurent je dodao 23, a Devin Buker 12 poena i skromnih 4/13 iz igre.

Do kraja efikasne prve četvrtine prednost Nagetsa narasla je na 18 poena (44:26) i tu je utakmica praktično bila riješena – vođstvo gostiju osciliralo je između 20 i 30 poena do kraja susreta.

Denver u narednom kolu očekuje bolji iz serije koju igraju aktuelni prvaci Golden Stejt Voriorsi i preporođeni Los Anđeles Lejkersi, a zlatno-ljubičasti trenutno vode sa 3-2 u pobedama.

26. april 2024 00:15