Кобс имао свој лични шоу / - фото: КК Будућност
17/11/2021 u 20:52 h

Десеткована Будућност се освјежила Цедевитом

Будућност – Цедевита Олимпија 91:60 (19:16, 22:17, 22:12, 28:15)

Дворана: СЦ „Морача” у Подгорици. Гледалаца: 2.500. Судије: Марћин Ковалски (Пољска), Јургис Лаурнавичиус (Литванија), Артем Лаврухин (Русија).

БУДУЋНОСТ: Кобс 33, Шеховић 2, Мицов 8, Баровић 4, Сили 10, Николић 2, Јагодић-Куриџа 4, Вајли 15, Поповић 13.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Пулен 7, Еџим 14, Мурић 10, Огаст 6, Блажич 2, Хоџић, Шћука 2, Димец 8, Радовановић 9, Кармајкл 2, Рупник.

Десеткована Будућност, са само девет играча у ростеру, савладала је Цедевиту Олимпију у петом колу Б групе Еврокупа.

Изабраници Александра Џикића су серијом 8:0 преузели конце игре у своје руке (23:16), први пут двоцифрену предност су имали у претпоследњем минуту првог полувремена након тројке Владимира Мицова.

Након одмора су се распуцали домаћи ван линије 6,75.

Прво Мицов, да би прва виолина меча, Џастин Кобс три напада заредом завршио погоцима за три поена за 58:43.

Да и четврти узастони напад Будућности прође успјешним шутем споља, побринуо се Денис Џером Сили, а предност је нарасла на 20 разлике након поготка Мицова испод коша (63:43), на уласку у последњи минут треће четвртине.

Назирала се већ тада друга побједа Подгоричана у сезони над Љубљанчанима, након оне у „Стожицама” у АБА лиги, али нису Суад Шеховић и другови стали.

Послије поготка Ди Џеј Силија у финишу, семафор је показивао максималних 35 поена разлике (91:56).

07. maj 2024 15:40