/ -FOTO: KK CRVENA ZVEZDA/KK VIRTUS
13/07/2023 u 14:35 h

Dobrić dvije godine u Virtusu

Sa Zvezdom je osvojio četiri ABA lige, pet titula prvaka Srbije, četiri Kupa Radivoja Koraća, a tokom godina bio je MVP finala u sva tri takmičenja.

Transfer koji se najavljivao je potvrđen - Ognjen Dobrić je napustio Crvenu zvezdu i postao novi košarkaš Virtusa.

Ugovor je potpisan na dvije godine.

Srpski reprezentativac je proteklih godina bio jedan od najbitnijih igrača crveno-belih, a protekloj sezoni u Evroligi bilježio je 7,6 poena, 1,9 skokova i 0,9 asistencija.

Ukupno je u karijeri odigrao 153 utakmice u najjačem klupskom takmičenju Evrope.

Dobrić je od početka profesionalne karijere, 2013. godine, član Crvene zvezde, ali je prve tri sezone proveo u ekipi FMP Železnika.

Osvojio je četiri ABA lige, pet titula prvaka Srbije, četiri Kupa Radivoja Koraća, a tokom godina bio je MVP finala u sva tri takmičenja.

- KK Crvena zvezda Meridianbet želi puno sreće, dobrog zdravlja i uspjeha u novoj sredini i na novom profesionalnom izazovu našem „Šegiju“, jer je tokom godina noseći crveno-beli dres ostavio neizbrisiv trag u istoriji kluba - navela je Crvena zvezda na klupskom sajtu.

15. maj 2024 10:06