Sa meča u Istanbulu / - FOTO: ANADOLU EFES
06/01/2023 u 20:20 h

Efes preokrenuo protiv Asvela i došao do devet pobjede

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Asvel na svom terenu sa 78:72 u 17. kolu Evrolige

Tako je Efes stigao do devet pobjede u elitnom takmičenju uz osam poraza, dok Asvel ima šest pobjeda i 11 poraza.

Ekipa iz Francuske bolje je odigrala u prvom poluvremenu i na velikom odmoru vodila rezultatom 36:29.

Asvel je uspijevao da zadrži prednost i posle treće četvrtine, pa je francuski tim vodio rezultatom 58:52 pred odlučujući period.

Uslijedila je velika drama u poslednjem periodu jer je Efes uspio da stigne rivala, a onda i da prestigne i povede 69:68.

Tada se aktuelni šampion Evrope razgoropadio i pregazio svog rivala za konačnu pobjedu.

Efes je do pobjede vodio Vasilije Micić sa 22 poena, dok je Vil Klajburn dodao 15.

Kod gostujuće ekipe istakli su se Nando de Kolo i David Lajti sa po 12 poena.