23/03/2022 u 23:22 h
Д.М.Д.М.

Еврокуп: Пораз Будућност Волија од Гран Канарије

Подгоричани нису постојали на терену у другом полувремену

Гран Канарија је нерјешива енигма за Будућност Воли. Ни у шестом међусобном одмјеравању снага у овом такмичењу, "плави" нису успјели да остваре тријумф, а Шпанци су се на тај начин учврстили на првом мјесту након пораза Валенсије у Бурси. Једноставно Подгоричана нигдје није било на терену у другом полувремену.

Почетак меча није нмаговјешатавао овакав завршетак. Гости су у 3. минуту имали предност од 9:0, што је био сигнал да тренер домаћин Порфи Фисак затражи минут одмора.

То је дало резултат, Гран Канарија је брзо успјела, након пет везаних поена Александра Балчеровског, да преокрене (11:10). До краја прве дионице игра кош за кош и на крају минимална предност шпанског састава (16:15).

Са нова четири поена Балчеровског, Гран Канарија је стигла до плус пет (22:17), али Будућност Воли није дозволила де се значајније одлијепи. Чак је успјела да преокрене на 28:31, али је домаћин тројком Никола Брусина и четири поена Артема Пуствојиа на велики одмор отишао са три поена предност (36:33).

На почетку наставка, Гран Канарија је повела 45:37, Подгоричани су се вратили на минус три (45:42) и то је било све што су урадили. Предност домаћина је константно расла, па је на крају треће дионице, након тројке Џона Шурне, на семафору стајало плус 17 (62:47).

Средином посљедње четвртине било је плус 19 (72:53), послије поена Дилана Ениса, а у 39. минута у два наврата и плус 22 (81:59, 84:62). "Плави" су тако уписали седми пораз и имају исти скор као Цедевита Олимпија и Виртус (9-7), па ће се у посљедња два кола борити за трећу позицију.

Балчеровски је са 15 поена био најефикаснији код домаћина, Дилан Енис је дао 14, Брусино 13, док је Шурна додао 11. Једини на висини задатка у редовима "плави" био је Ди Џеј Сили, који је убацио 19 кошева.

Гран Канарија - Будућност Воли 84:64 (16:15, 20:18, 26:12, 22:19)

Лас Палмас - Дворана: "Гран Канарија арена". Гледалаца: 3.500. Судије: Болтаузер (Словенија), Удјанскји (Велика Британија), Хаџић (Хрватска).

Гран Канарија: И. Диоп, Албиси 7, Салво 5 (3-3), Брусино 13 (4-3), К. Диоп 3 (2-1), Мутаф 3, Енис 14, Стевић, Балчеровски 15 (2-1), Лопез 5, Пустовји 8 (2-0), Шурна 11 (1-1).

Будућност Воли: Пери 8, Кобс 12 (4-3), З. Николић 5 (2-1), Д. Николић 2 (2-2), Сили 19 (3-2), Таролис, Јагодић-Куриџа 5, Дробњак, Поповић 2, Атић 3, Шеховић, Рид 8 (4-2).

29. april 2024 10:24