Дуел Шишка и Лапровитоле / -Фото: Евролига
21/04/2022 u 22:39 h
Д.М.Д.М.

Евролига кошаркаша: Брејк Бајерна у Барселони

Емпорио Армани изједначио против Анадолу Ефеса, човјек одлуке Шавон Шилдс

Барселона, први фаворит за освајање Евролиге, није успјела да и у другом мечи на свом терену савлада Бајерн. Баварци су одиграли перфектан меч и на крају су заслужено славили 90:75 (23:18, 25:17, 19:21, 23:19).

Водили су од старта меча, кренули изузетно агресивно у одбрани, сигурно у нападу, па су у финишу првом полувремена имали плус 15 (48:33).

Већ тада се могао наслутити побједник. Каталонци су покушавали, али безуспјешно да се врате у меч.

Једноставно нису имали свој дан. У неколико наврата су смањивали предност ривала на једноцифрену разлику.

Посљедња нада у преокрет појавила се средином посљедње четвртине, када је Николас Лапровитола погодио тројку за 65:72.

Услиједио је, међутим, одговор гостију серијом 3:11 за 68:83 и дефинитавн крај меча.

Дешон Томас је био најбољи код Бајерна са 25 поена уз шест тројки из седам покушаја.

Код Барселоне, бољи од осталих били су Никола Миротић и Лапровитола, са по 16 кошева. Наредна два меча играју се у Минхену.

Драматичан меч одиграли су Емпорио Армани и Анадолу Ефес, а на крају су се радовали домаћи кошаркаши, који су изједначили у серији (1-1).

Човјек одлуке био је Шавон Шилдс, који је у посљедњих минут и по дао шест поена за свој тим који су и ријешили меч - 73:66 (19:17, 14:16, 20:19, 20:14). Шилдс је на крају дао 21 поена, а пратио га је Серхио Родригез са 17.

Шејн Ларкин (19) и Василије Мицић (18) су били најрасположенији код гостију.

У Истанбулу ће се играти наредна два дуела.

Петак: Олимпијакос - Монако (18), Реал - Макаби (20.45).

03. maj 2024 01:59