Василије Мицић / -Фото: Евролига
22/03/2022 u 22:35 h
Д.М.Д.М.

Евролига кошаркаша: Реал изгубио добијен меч у Истанбулу

Мадриђани против Ефеса водили 38 минута, на крају поражени. Јунак Василије Мицић. Барселона сигурна у Берлину. ПАО бољи од Бајерна, Макаби од Емпорио Арманија

Реал Мадрид је 38 минута водио у Истанбулу, у другој четвртини је у неколико наврата имао 13 поена вишка, а у трећој 11 и 12, али је на крају поражен од Ефеса.

До првог вођства, актуелни првак Европе је стигао 128 секунди прије посљедњег звука сирене након тројке Елајџе Брајанта (91:90). У наредном нападу гостију, Габријел Дек је изгубио лопту, а Василије Мицић из контре погодио за 93:90 и поставио је коначан резултат.

Покушао је Руди Фернандез тројком да свом тиму донесе перодужетак, али је био непрецизан.

Мицић је убацио 29 поена уз шест асистенција. Пратио га је Адријен Моерман са 18. Код Реала, најефикаснији су били Дек (23) и Жерсон Јабуселе (20).

Барселона је на гостовању у Берлину уписала 19. побједу ове сезоне.

Каталонци су од старта водили и Алба није имала ни минимум шанси да направи изненађење.

Никола Миротић је је предводио госте до славља са 18 поена, док се код њемачког састава истакао Оскар Да Силва (13).

Захваљујући доброј игри у првој и посљедњој четвртини, Панатинаикос је славио против Бајерна уз 18 поена Дерила Мејкона.

На другој страни се истакао Дарун Хилијард (15).

Макаби је био бољи од Емпорио Арманија, за 12. тријумф у сезони и седмо мјесто.

Џејсм Нанели и Џејлен Рејнолдс су за "понос Израела" дали по 14 кошева.

У редовима "манекена", који су одиграли један од најлошијих мечева ове сезоне, истакли су се Девон Хол (11) и Николо Мели (10).

Резултати: Анадолу Ефес - Реал 93:90 (19:21, 25:30, 28:28, 21:11), Алба - Барселона 79:95 (13:21, 26:26, 19:26, 21:22), Панатинаикос - Бајерн 80:67 (26:16, 16:19, 13:17, 25:15), Макаби - Емпорио Армани 75:58 (23:11, 17:26, 16:9, 19:12).

Сриједа: Жалгирис - Асвел (19), Басконија - Фенербахче (20.30), Монако - Олимпијакос (21).

20. april 2024 01:16